Wawel Service rozdał nagrody dla studentów I roku Politechniki Krakowskiej

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs dla pierwszego roku studentów Politechniki Krakowskiej „Przestrzeń sąsiedzka. Pawilon ekspozycyjny – kompozycja elementarna”. Jest to wspólna inicjatywa Zakładu Architektury Elementarnej PK i jednego z największych lokalnych deweloperów - Wawel Service.

Tematem konkursu był projekt zagospodarowania przestrzeni wspólnej okolicy Piasta Park - jednej z najpopularniejszych inwestycji dewelopera. Studenci chętnie zabrali się do pracy, łącznie o nagrody rywalizowało kilkadziesiąt prac! Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. inż arch. Marcina Charciarka nie miała więc łatwego zadania. Ostatecznie wyróżniono 10 najlepszych prac, spośród których komisja nagrodziła trzech studentów równorzędnymi nagrodami, wybór swój uzasadniając tym, że studenci wykazali się nie tylko kreatywnością i pomysłowością, ale przede wszystkim dużym profesjonalizmem i znajomością tworzenia kompozycji elementarnych.

- Jestem zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym konkursie i  że komisja wyróżniła moją pracę.  Takie inicjatywy na pewno są potrzebne na uczelni, gdyż pozwalają się nam sprawdzić w nowych formach i przede wszystkim rozwijać umiejętności tworzenia prac architektonicznych - tak skomentowała swój udział w konkursie jedna z jego laureatek. Dr hab. inż. arch, Marcin Charciarek. Pan Marcin podkreśla, że ceni współpracę z Wawel Service i że to na pewno nie koniec wspólnych projektów

- Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Wawel Service i mam nadzieję na kontynuację naszej działalności w latach następnych. Współpraca w ramach dydaktyki to tylko fragment naszego porozumienia - zawiera ono przecież kooperację gospodarczą i naukowo-badawczą. Bezinteresowność w kształceniu studentów (szczególnie architektów) musi pociągać za sobą pokazywanie tego co się wiążę z praktyczną wiedzą i doświadczeniem. A firma Wawel Service dysponuje wszystkimi narzędziami do realizacji kolejnych stopni wtajemniczenia. Począwszy od wizyt na budowie, poprzez konkursy akademickie aż po współpracę badawczą jesteśmy w stanie (razem z Wawel Service) zaproponować to co dla kształcenia architektów najważniejsze - spełnianie się jako twórcy form i jako osoby posiadająca głęboką wiedzę
- zachwala.

Podobnego zdania był dyrektor sprzedaży dewelopera, pan Adrian Potoczek. “Cieszymy się ogromnie, że możemy współpracować z Politechniką Krakowską i tworzyć tak ciekawe projekty jak ten z konkursem dla studentów I roku. Takie projekty pozwalają nam zobaczyć, że w młodych ludziach tkwi bardzo duży potencjał i że przy odpowiednim wsparciu i zaangażowaniu możemy wspólnie zrobić coś ciekawego. Ta współpraca to odpowiedź na potrzebę współpracy jednostek akademickich z podmiotami ekonomicznymi.”

Idealnym potwierdzeniem tych deklaracji jest to, że już od II semestru akademickiego startuje duży konkurs dla 4 i 5 roku gdzie nagrodą będzie realizacja projektu przez Wawel Service.

Wszystkim laureatom konkursu raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up