Więcej pasażerów, startów i lądowań, czyli kwiecień w Kraków Airport

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kwiecień był kolejnym dobrym miesiącem dla Kraków Airport. W czwartym miesiącu roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 579 463 pasażerów, czyli 19 procent więcej niż przed rokiem. W kwietniu odbyło się 4458 startów i lądowań, co daje 15-procentowy wzrost w analogicznym okresie w 2017 roku.

Łącznie w ciągu czterech pierwszych miesięcy 2018 roku obsłużono 1 985 791 pasażerów, czyli o 20 procent więcej niż w okresie styczeń-kwiecień 2017.

Słoneczne dni przypominają, że czas zaplanować urlop. Korzystając z ponad 100 połączeń z krakowskiego lotniska można wybrać się na przykład do Grecji czy Hiszpanii. Linie lotnicze Aegean oraz Vueling po raz pierwszy oferują loty z Krakowa do Aten i do Barcelony aż do końca października. Stolica Grecji słynie z wielu turystycznych atrakcji. Korzystając z siatki połączeń Aegean można też kontynuować podróż dalej i zaplanować wypoczynek na jednej z greckich wysp. Z kolei Barcelona to dobry start do zwiedzania Katalonii – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up