Wiecha na szczycie University Office

Wiecha fot. Leszek Ogrodnik

To ważne wydarzenie dla budowniczych Unity Centre. Na szczyt konstrukcji budynku University Office wciągnięto symboliczną wiechę. Oznacza to, że pierwszy obiekt nowego centrum biznesowego został ukończony w stanie surowym.

Jak mówią przedstawiciele wykonawcy firmy Strabag, największym wyzwaniem technicznym i organizacyjnym była konieczność wzmocnienia i przerobienia konstrukcji stalowej powstałej w latach 70. ubiegłego wieku. Budynek wieży łączy się bezpośrednio z ukończonym właśnie w stanie surowym University Office.

Unity Centre to największe obecnie realizowane w Krakowie deweloperskie przedsięwzięcie komercyjne. W ramach inwestycji powstanie pięć budynków o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 50 tys. mkw.

Kompleks składa się z: trzech budynków biurowych Unity Tower, University Office i Eastern Office oraz budynku hotelu Radisson RED i apartamentowca Unity Residence.

W obrębie centrum zaprojektowany został nowy miejski plac z restauracjami, kawiarniami, butikami, sklepikami oraz drobnymi usługami. Planowana jest również lokalizacja przychodni oraz centrum fitness. Ciekawostką będzie restauracja z ogólnodostępnym tarasem widokowym zlokalizowana na najwyższym piętrze.

Przypomnijmy 11 i 12 listopada w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, wieża Unity Tower była świątecznie podświetlona w biało-czerwonych

barwach.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up