Willa Schindlera odzyska swój dawny blask [ZDJĘCIA]

wizualizacja willi schindlera w 2022 roku fot. Standart Architekci

Willa, która niegdyś należała do Oskara Schindlera, a jeszcze wcześniej do Józefa Goreckiego i jego żelaznej fabryki, zostanie w końcu zrewitalizowana. W ramach inwestycji powstanie również nowy budynek biurowy z restauracją.

Projekt architektoniczny willi Schindlera, który przedstawiliśmy kilka miesięcy temu, był tylko wstępną koncepcją. Inwestor zlecił pracowni Standart Architekci wykonanie nowego projektu, który możecie ujrzeć na powyższych wizualizacjach. W listopadzie wydano pozwolenie na budowę obiektu.

Roboty budowlane mają rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, w tym likwidacja części ogrodzenia oraz rozbiórka kilku budynków gospodarczych na tyłach nieruchomości. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

Mieszkania, biura i gastronomia

Willa oraz biurowiec z restauracją powstaną w ramach jednej inwestycji, przy czym będą stanowić odrębny byt. W budynku willi powstaną mieszkania na wynajem lub sprzedaż. – Z uwagi na panującą sytuację w kraju rozważamy uruchomienie biurowca w pierwszej kolejności, a willę chcemy doprowadzić do stanu deweloperskiego, tak aby usunąć zagrożenie zawalenia się budynku i jego postępującej degradacji – wyjaśnia przedstawiciel inwestora, spółki Tee Investment.

Jak będzie wyglądać willa Schindlera po zakończeniu prac? – Budynek znajduje się w ewidencji zabytków. Zgodnie z finalną opinią konserwatora i jego wytycznymi, willa będzie wyglądała tak, jak pod koniec XIX wieku, kiedy ją wybudowano – zaznacza jeden z inwestorów.

Niemalże przyłączony do willi 4-piętrowy budynek będzie liczył prawie 500 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia oraz 270 mkw. przestrzeni gastronomicznej. Na parterze i pierwszym piętrze będzie działać restauracja, na pozostałych piętrach biura. Kondygnacja podziemna zostanie zaadaptowana na miejsca parkingowe. – Dostęp do kondygnacji biurowych zostanie zapewniony poprzez niezależne wejście z akcesem do recepcji oraz windy – czytamy w opisie inwestycji.

Dodatkowo pomiędzy gmachem willi a budynkiem biurowym zostanie utworzona zielona strefa (atrium) docelowo przeznaczona na przestrzeń ogrodu restauracyjnego.

Willa oraz biurowiec będą miały osobne wejścia
Willa oraz biurowiec będą miały osobne wejścia

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus