Wirtualna rzeczywistość wkracza do Kraków Airport

fot. Kraków Airport

Kraków Airport rozpoczął współpracę z Simpro, producentem profesjonalnych symulatorów szkoleniowych, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games. W ramach podpisanej umowy do Centrum Edukacji Lotniczej trafi moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. Rozwiązanie jest dostępne dla zwiedzających.

Moduł jest skierowany w szczególności do dzieci i młodzieży. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości zwiedzający będą mogli wcielić się w rolę koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, który jest m.in. odpowiedzialny za ustawianie samolotów na płycie postojowej lotniska. Symulator pozwoli zapoznać się z elementami infrastruktury krakowskiego lotniska w różnych warunkach pogodowych.

– Nowy symulator poszerzy już bardzo atrakcyjną ofertę centrum – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Osoby odwiedzające centrum będą mogły stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki gestom skierować go na odpowiednie miejsce postojowe. Poszerzenie oferty centrum wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie dzieci i młodzieży pracą na lotnisku. Kształcenie przyszłych kadr zaczyna się w centrum, a  nowe polskie technologie mogą nam w tym pomóc.

Centrum Edukacji Lotniczej znajduje się w zachodniej części Budynku Administracyjno-Technicznego. W budynku organizowane są m.in. wycieczki, lekcje tematyczne oraz teatrzyki o tematyce lotniczej. Odwiedzający mogą skorzystać z symulatorów lotów oraz wcielić się w rolę pracownika lotniska i samodzielnie wykonywać prace przy danym stanowisku na „ścieżce pasażera”. Na powierzchni 400 mkw. powstała sala ogólnodostępna z elementami infrastruktury terminalowej, sale tematyczne oraz dwie sale do e-learningu, każda ze stanowiskami komputerowymi.

Ośrodek służy także do prowadzenia szkoleń specjalistycznych, warsztatów i kursów e-learningowych dla dorosłych. W ofercie centrum znajdą się szkolenia z zakresu procedur lotniskowych, standardów obsługi, szkolenia specjalistyczne z wykorzystaniem technologii informatycznych (e-learning, multimedia).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up