Wizz Air ma od dzisiaj swoją bazę w Krakowie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jedna z czołowych linii lotniczych w Polsce ma swoją bazę na krakowskim lotnisku. Od teraz samoloty nie tylko będą startować i lądować, ale również na stałe stacjonować w Balicach.

W środowe przedpołudnie prezes Kraków Airport wraz z prezesem linii lotniczych Wizz Air zainaugurował nową bazę przewoźnika na lotnisku w Balicach. Dzięki kolejnemu etapowi współpracy, lotnisko zyskało nowe połączenia turystyczne, a także trzy samoloty, które odtąd będą na stałe stacjonować w Krakowie. Jak zapewniał w trakcie otwarcia Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, współpraca ma również  wymiar ekonomiczny.

Możliwości

Obecnie swoje kluczowe bazy Wizz Air posiada aż w pięciu miejscach w Polsce, w tym również w Krakowie. Dzięki bazom przewoźnik oferuje pasażerom możliwość skorzystania z 25 połączeń z miejscowościami rozmieszonymi na całym świecie. Jednak na współpracy lotniska z liniami skorzystają nie tylko turyści.

– Baza Wizz Air w Kraków Airport to nie tylko istotne znaczenie dla strefy turystycznej, która została wzbogacona o 18 nowych kierunków z Krakowa, ale przede wszystkim kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Krakowa i gmin ościennych a także osób z całej Małopolski – zapewnia prezes lotniska, Robert Włoszek.

Rozwój

Z jednej strony obserwujemy rozwój lotniska, a z drugiej rozwój całego regionu. Wspomniał o tym również Włoszek. – Rozwój Małopolski jest nierozerwalnie dzisiaj związany z lotniskiem. Chcemy się przyczynić zarówno do rozwoju województwa jak i turystyki w naszym regionie – komentował prezes krakowskiego lotniska.

– Oczywiście przed nami stoją nowe wyzwania, tak jak przed liniami Wizz Air, ponieważ branża lotnicza jest niezwykle dynamiczna i niesie za sobą różne działania ogólnoświatowe – dodał podając jako przykład brytyjski brexit.

Krok milowy

W taki sposób określił podjętą przez lotnisko współpracę Stephen Jones, prezes Wizz Air. – To bardzo ważny dzień dla naszych linii. Podjęta w dniu dzisiejszym współpraca to kamień milowy. Kraków to dla nas bardzo ważny rynek – zapewnia Jones. – Możliwość stacjonowania w tym miejscu trzech naszych samolotów podkreśla tylko jak wielkie znaczenie ma dla nas Kraków – podsumowuje.

Hucznemu otwarciu bazy towarzyszyło oficjalne przecięcie wstęgi a także symboliczny tort, którym zostali poczęstowani turyści, goście wydarzenia a także przedstawiciele załogi Wizz Air.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up