Własny startup to nie jest bułka z masłem. Bitspiration 2018 kuźnią wiedzy na temat biznesu

Budowanie marki, rekrutacja, motywacja, sprzedaż i marketing - o tych wszystkich obszarach tworzenia własnej firmy usłyszeli w tym roku uczestnicy Bitspiration 2018, które 19 października zgromadziło w krakowskiej Tauron Arenie specjalistów i pasjonatów innowacyjnego biznesu. Najważniejszym elementem wydarzenia był networking, który połączył doświadczonych ekspertów, profesjonalistów i inwestorów z entuzjastami kreatywnych rozwiązań.

Przez ostatni tydzień w Krakowie odbywały się liczne wydarzenia łączące lokalną społeczność startupową ze światem biznesu, nauki i innowacji. W ramach #startKRKup zorganizowano wczoraj kolejną edycję Bitspiration, jednego z najbardziej rozpoznawalnego eventu dla startupów w kraju. Podczas tegorocznej konferencji organizatorzy postawili przede wszystkim na konkretną i praktyczną wiedzę, którą w swoich wystąpieniach dzielili się ze zgromadzonymi uczestnikami polscy przedsiębiorcy.

Praktyka czyni mistrza

Bitspiration 2018 dostarczyło przyszłym startupowcom ogromu praktycznej wiedzy związanej z budowaniem i wdrażaniem skutecznej strategii marketingowej, konstruowaniem lejka sprzedaży, wykorzystywania grywalizacji w zespole, zasad skutecznej rekrutacji i motywacji zespołu IT czy nauką narzędzi ułatwiających pozyskiwanie wymarzonych profesjonalistów do własnych zespołów. Na scenie pojawiły się czołowe postacie polskiego biznesu, m.in. Krzysztof Kiepura z Food&Life, Łukasz Głombicki z Whisky Media czy Joanna Ostafin z Project: People.

Równolegle do prelekcji w Tauron Arenie odbywały się również liczne warsztaty, w trakcie których można było popracować nad rozwiązaniami dla prawdziwych case studies. Uczestnicy Bitspiration dowiedzieli się, jak zwiększać zaangażowania pracowników i klientów za pomocą wprowadzenia elementów gamifikacji, jak rozpoznać fałszywych influencerów i prowadzić skuteczne kampanie marketingowe, a także zgłębili tajniki analityki webowej oraz obsługi narzędzi pomagających w optymalizacji konwersji.

“Shark Tank” po krakowsku

Krakowski Tydzień Startupów to również niezwykle spektakularne pitchingowe, które można było podziwiać w ramach drugiej edycji Wawel Dragons Cave Pitch, zorganizowanej przez Fundację Wspierającą #OMGKRK. To szczególne wydarzenie, które tworzy platformę dla najbardziej obiecujących startupów będących na wczesnym etapie rozwoju.

Podczas wydarzenia młodzi przedsiębiorcy dokładali wszelkich starań, aby jak najciekawiej przedstawić i w konsekwencji sprzedać swój pomysł przed aniołami biznesu o nazwie "Wawel Dragons" oraz publicznością. Inspirowany popularnym międzynarodowym formatem znanym jako "Shark Tank", ale z unikalną krakowską iteracją, Wawel Dragons Cave Pitch od samego początku działalności kładzie nacisk na wzmocnienie przedsiębiorczości i dostarczenie niezapomnianych wrażeń dla publiczności w Smoczej Jamie ("Dragons Cave" usytuowana jest w klimatycznym podziemiu Hotelu Forum, na poziomie -1).

Warto dodać, że dzień wcześniej miało miejsce jeszcze inne wydarzenie w ramach festiwalu, za którym stoi  #OMGKRK. W czwartek, 18 października, swoją pierwszą rocznicę obchodził Entrepreneur Club #4: Up To Date Festival, Going App & Off Radio, organizowany we współpracy z klubem Szpitalna 1.

Entrepreneur Club to flagowy cykl spotkań, którego misją jest inspirowanie i kształcenie kolejnego pokolenia twórców i przedsiębiorców. Zgromadzenie w kultowym miejscu przedsiębiorców, innowatorów i osób działających w środowisku kreatywnym umożliwiło wymianę wiedzy i doświadczeń, a co za tym idzie, katalizowanie nowych pomysłów. Tym razem na scenie Szpitalnej 1 pojawili się m.in. Jędrzej Dondziło z Cezarym Chwicewskim (Up to Date Festival), Filip Sarniak (aplikacja Going) oraz Aneta Chudzik (Off Radio Kraków).

Informacje o #startKRKup

Krakowski Tydzień Startupów to największe, lokalne wydarzenie na styku innowacji, biznesu i kreatywności, za którego powstaniem i koordynacją stoi Urząd Miasta Kraków. Tegoroczna, 4. edycja wydarzenia potrwa od 15 do 21 października, a jej celem jest integracja społeczności startupowej oraz wykorzystanie potencjału jej różnorodności.

Głównym partnerem i współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków.

Organizatorami poszczególnych wydarzeń są w tym roku: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości „Activus Promptus”, Stowarzyszenie Geek Week Fest, Stowarzyszenie B1, Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych, Fundacja Wspierająca OMGKRK, Fundacja Kraków Miastem Startupów, Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców.

Wszystkie szczegóły wraz z harmonogramem wydarzenia i tematami prelekcji/szkoleń/paneli znajdują na profilu facebook: https://www.facebook.com/events/2196730387229521/

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up