Wlk. Brytania, Niemcy i Włochy, czyli najpopularniejsze kierunki z Kraków Airport

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Port lotniczy w Balicach chwali się statystykami za pierwsze półrocze. – Obsłużyliśmy o 18 proc. więcej pasażerów i 13 proc. więcej startów i lądowań – informuje Monika Pabisek, rzeczniczka Kraków Airport.

– W ubiegłym roku zostało uruchomionych 28 nowych tras, w tym roku – 13. Koncentrujemy się na utrzymaniu szerokiej siatki połączeń oferowanych przez ponad 20 przewoźników, wyróżnia nas to spośród polskich portów regionalnych i jest atutem Małopolski – podkreśla Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W pierwszej połowie 2018 roku w Kraków Airport obsłużono 3 192 267 pasażerów, czyli o 18 proc. więcej (ponad  480 tys. osób) niż rok wcześniej i odnotowano 24 957 operacji lotniczych (łącznie starty i lądowania), co oznacza wzrost o 13 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku 2017 (więcej o 2,8 tys.). Najwięcej pasażerów skorzystało z usług lotniska w maju – ponad 611 tys.

W pierwszych sześciu miesiącach pasażerowie mogli rezerwować bilety na rejsy 23 przewoźników, z czego dwóch (Transavia i Laudamotion) rozpocznie loty w sezonie zima 2018. – Po raz pierwszy w historii, krakowskie lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – podkreśla Pabisek.

Najpopularniejsze kierunki

W pierwszym półroczu najpopularniejsze trasy z/do Krakowa to: Londyn, Frankfurt i Warszawa. Niemal wszystkie miejsca na kierunkach wakacyjno-urlopowych były zajęte w samolotach lecących na Teneryfę, Gran Canarię, do Lizbony, Rzymu, Porto, Sewilli, Alicante i Walencji.

Pasażerowie najczęściej korzystali z podróży do: Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Na czwartym miejscu znalazły się połączenia krajowe. Najpopularniejszymi miejscami przesiadkowymi były Warszawa, Frankfurt, Monachium i Amsterdam. Podróżujący z przesiadkami z Krakowa najczęściej korzystali z lotów do Chicago, Paryża CDG, Nowego Jorku, Brukseli i Madrytu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up