Województwo rozdaje bony na innowacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dotacje jakie mogą dostać firmy, który zgłoszą się do konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego, mogą sięgnąć nawet 90% kosztów. Na wnioski urzędnicy czekają do 2 października.

W ramach naboru przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tzw. mały lub duży bon na innowacje. Pierwszy z nich pozwala na finansowanie w wysokości do 50 000 zł, drugi – nawet do 100 000 zł. Wysokość tego dofinansowania jest uzależniona od ilości otrzymanych bonów.

W przypadku, gdy przedsiębiorca otrzymuje bon po raz pierwszy, maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 90% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Gdy sięga po niego po raz drugi – wartość dofinansowania może wynieść 80%, a po raz trzeci i kolejny – 70%. – Na ten cel w tym rozdaniu przeznaczamy prawie 16 mln zł – przypomina wicemarszałek Stanisław Sorys.

Konkurs na bony na innowację wystartował 1 lipca. O te dotacje mogą się starać przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie Małopolski i chcą rozpocząć współpracę z sektorem naukowo-badawczym, np. uczelniami technicznymi, laboratoriami, w szczególności jeśli chodzi o zakup usług badawczo-rozwojowych. Unijna dotacja pokryje więc wydatek, jaki firma musiałaby wyłożyć z własnych środków na opracowanie metod czy procedur zaawansowanej technologii.

Dokumenty i szczegóły naboru można znaleźć na stronie: www.rpo.malopolska.pl

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up