Wybudują biurowiec przy samym rondzie Grunwaldzkim [WIZUALIZACJE]

fot. Matex Transport

Rozpoczęły się prace ziemne na działce u zbiegu ulic Monte Cassino i Marii Konopnickiej. Już w przyszłym roku zostanie wybudowany tu budynek biurowo-usługowy. Inwestorem obiektu jest firma spedycyjna Matex Transport, która ulokuje w nim swoją siedzibę.

Nowy biurowiec powstanie na działce vis a vis Centrum Kongresowego ICE. Budynek będzie miał sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Docelowo znajdzie się w nim 20 miejsc parkingowych. Dwie kondygnacje zostaną przeznaczone na lokale usługowe. Całość będzie oferowała 3054, 32 mkw. powierzchni użytkowej.

– Obecne prace to wykonanie wykopu. Zakończenie budowy planujemy na koniec przyszłego roku – mówi LoveKraków.pl Tomasz Sobolewski, właściciel Matex Transport. Po oddaniu biurowca do użytku firma ulokuje w nim swoją siedzibę. Pozostała powierzchnia obiektu będzie przeznaczona na wynajem dla innych przedsiębiorstw.

ICE Kraków przyciąga sąsiadów

Biurowiec firmy Matex Transport to kolejny obiekt powstający w bezpośrednim sąsiedztwie ICE Kraków. Jeszcze w tym roku pod adresem Monte Casino 1 zostanie wybudowany hotel B&B. Budynek doczekał się już wszystkich kondygnacji. Do dyspozycji gości przeznaczonych zostanie 130 pokoi w segmencie ekonomicznym, bar, sala konferencyjna z zapleczem multimedialnym oraz podziemny parking dla samochodów.

W pobliżu ICE znajdują się już między innymi Park Inn by Radisson Kraków, Q Hotel Plus Kraków czy Hotel Hilton Garden Inn Kraków. Ten obiekt ma być jednak inny. – Turyści i klienci biznesowi szukają komfortowych hoteli, w dobrej cenie i dogodnej lokalizacji. W schemat ten doskonale wpisuje się koncept naszej sieci, który sprawdza się już w innych polskich miastach – mówiła Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up