Wyszukiwarka miejsc do komfortowej pracy zdalnej

fot. burst.shopify.com

Praca zdalna, z którą mamy do czynienia już od niemalże od roku, pobudza kreatywność deweloperów. Wykonywanie obowiązków na odległość to świetny przyczynek do budowy nowych rozwiązań i aplikacji usprawniających pracę. Deskou odpowiada na potrzeby użytkowników, którym brak odpowiedniego biurka, krzesła, czy łącza internetowego we własnym mieszkaniu.

Deskou to serwis inspirowany portalem Airbnb, tyle że jego głównym celem jest znalezienie miejsca do komfortowej pracy zdalnej. W najętym przy pomocy serwisu lokalu możemy mieć pewność, że łącze internetowe jest szybkie i stabilne, pokój jest wyposażony w stół lub biurko, wygodnie krzesło, a okolica epatuje ciszą i spokojem.

– Apartamenty, domki, po prostu miejsca na nocleg, ale z dobrym Internetem, stabilnym połączeniem i wygodnym miejscem do pracy (w lokalu musi się znajdować przynajmniej jeden stół albo biurko i wygodne krzesło) –  to jest absolutnie minimalny standard obiektów, które znajdują się na naszym portalu, reszta to są dodatki – mówi Bartłomiej Moroń, założyciel Deskou.

Prace na nad portalem trwają od kilku miesięcy, Deskou jeszcze nie został uruchomiony, ale już ma pokaźną bazę obiektów noclegowych, część z nich w Krakowie. W lutym serwis ma zacząć funkcjonować. – W bazie mamy na ten moment ok. 50-60 obiektów z całej Polski. Są to m.in. obiekty z Krakowa, Trójmiasta, Zakopanego, Wrocławia, na Mazurach mamy kilka obiektów, czy nawet górskie chatki – dodaje Bartłomiej Moroń.

W działalność portalu w Krakowie włączyło się prawie dziesięć obiektów, głównie są to apartamenty.

Deskou na fali

Twórcy aplikacji nie ukrywają, że próbują wykorzystać szansę, która im się nadarzyła w związku z masowym przejściem pracowników na tzw. home office. – Stąd też pomysł. Sam szukałem miejsca do pracy zdalnej, chciałem wyjechać i bardzo trudno było mi znaleźć odpowiednie miejsce. Byłem zmuszony dopytywać gospodarzy różnych obiektów o stabilne połączenie internetowe, wygodne miejsce do pracy i temu podobne –  wszystko to, co teraz chciałbym rozwiązać –  wyjaśnia założyciel Deskou.

Właściciele mieszkań oferujący najem krótkoterminowy próbują łapać się obecnie każdej okazji na przyciągnięcie klientów do swoich lokali, zwłaszcza w Krakowie i Śródmieściu. Deskou nie zastąpi ruchu generowanego przez turystów i aplikacje takie jak Booking czy Airbnb, ale może jest w stanie przynieść ulgę gospodarzom apartamentów i pokryć przynajmniej część kosztów związanych z najmem.

– Nasz model biznesowy będzie opierał się o prowizje pobierane od gospodarzy, ale w tym momencie serwis jest darmowy. Na razie promujemy serwis i zbieramy bazę obiektów, monetyzację włączymy zapewne po kilku miesiącach – mówi Bartłomiej Moroń.

comments powered by Disqus