Z Krakowa do Kijowa. Codziennie, przez cały rok

Od wczoraj Kraków ma bezpośrednie połączenie lotnicze z Kijowem. To jeden z dwóch nowych kierunków ogłoszonych na początku grudnia przez Kraków Airport. Do stolicy Ukrainy będzie można polecieć codziennie, przez cały rok.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po raz pierwszy można było skorzystać z połączenia Kraków-Kijów, oferowanego przez linię Ukraine International Airlines na lotnisko Kijów-Boryspol. Lot do największego portu lotniczego na Ukrainie trwa 1 godzinę 45 minut.

Połączenie do Kijowa jest całoroczne – początkowo loty będą odbywać się sześć razy w tygodniu, a docelowo (od 8 stycznia) – codziennie.

Reakcja na zapotrzebowanie

Lotnisko Kijów-Boryspol położone jest ok. 30 km na wschód od centrum Kijowa. Stolica Ukrainy jest ważnym węzłem komunikacyjnym, ośrodkiem turystycznym, przemysłowym i edukacyjnym, a także gospodarzem licznych międzynarodowych targów.

W ubiegłym roku stolicę Małopolski odwiedziło 110 tys. ukraińskich turystów, co oznacza wzrost aż o 158%. Drugim kierunkiem ogłoszonym 6 grudnia jest Dubaj, do którego będzie można latać z Krakowa od 8 kwietnia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up