Z Krakowa na finał do Łodzi. Startupy marzą o Londynie

Lukáš Paleček, Virtubio fot. materiały prasowe

Startup Virtubio, ułatwiający pracę specjalistom HR, zwyciężył krakowski półfinał międzynarodowego konkursu ABSL Start-up Challange. Teraz jego przedstawiciele wezmą udział w finale, który odbędzie się 14 czerwca w Łodzi. Laureaci mają szanse na wyjazd na prestiżowy Polish Tech Day w Lodynie.

Konkurs Start-Up Challange łączy ze sobą świat poczatkujących przedsiębiorców z międzynarodowymi korporacjami. Startupy mogą liczyć na wsparcie finansowe i realizacje swoich pomysłów, duże koncerny zaś na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w swoje struktury.

Zwycięzcą krakowskiego półfinału jest startup Virtubio, dający możliwość zaprezentowania cech kandydata w czasie specjalnej gry symulacyjnej, która pełni rolę rekrutacji. Dzięki algorytmom psychometrycznym startup jest w stanie wykazać, który kandydat pasuje do konkretnej firmy i na stałe wpisze się w politykę zespołu. Projekt może przyczynić się do ułatwienia pracy działom HR, zwłaszcza w branży IT, gdzie mamy do czynienia z ogromną rotacją pracowników.

Jak przyznaje Lukáš Paleček, współzałożyciel startupu, to nie pierwsze wyróżnienie dla jego zespołu. – Znaleźliśmy się w TOP 3 podczas ABSL Startup Night Prague 2017, nasz produkt prezentowaliśmy też w Londynie. Każda taka impreza to możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania innych start-upów. A to ważne w tej branży – mówił po ogłoszeniu wyników Paleček.

Za Virtubio uplasował się startup VoicePin, pozwalający na zabezpieczenie urządzenia dzięki możliwości rozpoznawania głosu. Rozwiązanie realnie może wpływać na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa przy logowaniu, uwierzytelnianiu czy personalizacji produktu.

Dla kogo Londyn?

Zwycięzcy półfinałów udadzą się teraz na finał konkursu, który odbędzie się 14 czerwca w Łodzi. Na startup, który za trzy tygodnie zyska uznanie jury czeka wyjazd na Polish Tech Day w Londynie. Tam pomysłodawcy będą mogli zaprezentować się międzynarodowej publiczności. Będzie to największe wydarzenie poza granicami kraju poświęcone polskim nowoczesnym technologiom. Branżowe spotkanie może zaowocować m.in. komercjalizacją produktu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up