Płaszów. 9 budynków do zburzenia. Co powstanie w ich miejscu?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejne niskie budynki typowe dla obszaru Płaszowa czy Zabłocia przejdą do historii. Inwestor jeszcze do końca nie wie, co wybuduje na ich miejscu.

Na kilku działkach w okolicy ulicy Krzywda 39, obok realizowanego projektu The Park Kraków, stoją obecnie niskie budynki magazynowe i biurowe. Od października zeszłego roku inwestor – warszawska spółka Rivabella dysponuje pozwoleniem na rozbiórkę dziewięciu budynków: biurowych, administracyjnych i magazynowych, a także garaży czy portierni.

Wnioskodawca jest powiązany ze spółką White Star Real Estate, która obok realizuje kompleks biurowy The Park Kraków. Docelowo będzie się składał z ośmiu biurowców, oferujących 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jak na razie stoją tam dwa obiekty.

Co w miejsce magazynów?

Inwestor na razie nie ma pozwolenia na budowę. Od lipca zeszłego roku toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie m.in. garaży podziemnych. – Nie została jeszcze wydana w tej sprawie decyzja. W obwieszczeniu informuje się strony postępowania, że dokonana ocena zebranego w tej sprawie materiału dowodowego pozwala uznać go za kompletny – informuje Dominika Jaźwiecka z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Planów na razie też nie zdradza spółka. – Plany inwestycyjne są na tak wczesnym etapie, że na ten moment nie deklarujemy ostatecznej funkcji inwestycji, jaka powstanie. O aktualizacji w tej sprawie będziemy oficjalnie informować wraz z postępem prac i uzyskaniem odpowiednich zezwoleń – mówi Agnieszka Kurczych PR & Marketing Manager w White Star Real Estate.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze