Zabytkowy pałac ekskluzywnym pasażem handlowym [WIZUALIZACJE]

Pałac Wołodkowiczów fot. Adept Investment

W 2018 roku rozpocznie się modernizacja historycznego pałacu Wołodkowiczów przy ulicy Lubicz 4. Cały czas trwają prace administracyjne związane z przygotowaniem obiektu do pełnienia nowej funkcji. W przyszłości wewnątrz pałacu będzie funkcjonował pasaż handlowy z ekskluzywnymi sklepami. W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje zmodernizowanego budynku.

Przypomnijmy, że Poczta Polska sprzedała zabytkowy pałac Wołodkowiczów w 2015 roku. Wartość transakcji jest owiana tajemnicą, jednak wiadomo, że cena przetargowa to 8,7 mln złotych. Poczta zapewniła sobie możliwość dalszego wynajmu części budynku, dzięki czemu możliwe będzie kontynuowanie działalności mieszczącego się tam oddziału.

Obiekt posiada trzy kondygnacje, a także strych. Wiadomo, że modernizacji ulegnie jego wnętrze. Plany zakładają między innymi budowę nowych schodów czy montaż szklanej windy. W pałacu mieszczą się elementy dawnego wyposażenia pałacu, m.in. sztukaterie na ścianach czy drewniane parkiety. Ze względu na historyczną wartość budynku, znajduje się on pod nadzorem konserwatora zabytków.

W oczekiwaniu na przebudowę

Pierwotnie zakładano, że obiekt w nowej funkcji zostanie uruchomiony w drugiej połowie 2016. W dalszym ciągu jednak trwają prace administracyjne, a na rozpoczęcie przebudowy będzie trzeba jeszcze poczekać. Cały czas poszukiwani są też najemcy.  – W 2017 roku nie przewidujemy rozpoczęcia prac. Realizacja inwestycji rozpocznie się dopiero w roku 2018 – poinformowała nas Klaudyna Patalas, asystent biura zarządu firmy Adept Investment, która zajmuje się komercjalizacją obiektu.

Eklektyczny pałac mieszczący się przy placu Jana Nowaka Jeziorańskiego został zbudowany w latach 80. XIX wieku dla Bolesława i Zofii Wołodkowiczów w miejscu istniejącego tam wcześniej mniejszego pałacyku prof. Macieja Józefa Brodowicza. Przez pewien czas mieściło się tu Muzeum Etnograficzne, a przez kilkadziesiąt lat budynkiem zarządzała Poczta Polska.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up