Żadna działka nie może się zmarnować

na tym terenie ma powstać 200 mieszkań fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Develia uzyskała zgodę na realizację kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Grzegórzeckiej. Deweloper zabuduje jedną z ostatnich tak dużych działek w okolicy.

Prezydent miasta zgodził się na zmianę użytkowania nieruchomości przy ulicy Grzegórzeckiej na cel mieszkaniowy oraz usługowy. Dzięki temu deweloper Develia będzie mógł przystąpić do budowy kolejnego etapu osiedla w tej lokalizacji. Działka o powierzchni ponad 1,1 ha sąsiaduje z kościołem św. Kazimierza w Grzegórzkach.

Gdy deweloper przyjmie warunki zaproponowane przez prezydenta, będzie zobowiązany uiścić opłatę za zmianę celu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości na cele mieszkalne w wysokości niemal 650 tys. zł. Zgodnie z dalszym zarządzeniem prezydenta, Develia będzie miała pięć lat na rozpoczęcie robót budowlanych, ale inwestycja nie może zakończyć się później niż w grudniu 2027 roku.

– Grzegórzecka 77 to inwestycja wieloetapowa. Na ten moment Develia zrealizowała cztery etapy osiedla, w wyniku których powstało 635 mieszkań. Na działce 177/6, dla której spółka wystąpiła o zmianę celu użytkowania wieczystego, planujemy realizację około 200 mieszkań. Na parterze tych budynków przewidziano lokale pod szeroko rozumiany handel, usługi oraz gastronomię. Z uwagi na obecną sytuację związaną z COVID-19 trudno określić możliwy termin realizacji inwestycji – przedstawia Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii.

Nowy etap inwestycji będzie bliźniaczo podobny do pozostałych budynków osiedla – niska zabudowa, neutralna kolorystyka i zadbana zieleń. Charakterystyczne jest również umiejscowienie poszczególnych bloków "plecami" do siebie. Standardem stał się już garaż podziemny, choć będą dostępne również miejsca postojowe dla samochodów na zewnątrz. Działka przy Grzegórzeckiej nie jest w żaden sposób zagospodarowana, dlatego inwestor jest zmuszony zbudować chodniki dla pieszych i małą architekturę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus