Zainwestują miliony w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki reinwestycji spółka FoodCare zainwestuje w Niepołomicach blisko 35 milionów złotych. Nowością jest pojawienie się w Zatorze rodzinnej firmy Labra. W tym przypadku chodzi o inwestycje na poziomie 4,5 miliona złotych.

Rok 2017 obfituje w kolejne zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Teraz swoje inwestycje przeprowadzi firma Labra oraz spółka FoodCare. Będzie to 16 i 17 zezwolenie na działalność w strefie. Labra to rodzinna firma zajmująca się produkcją nowoczesnych opraw oświetleniowych.

– Przedmiotem inwestycji w zatorskiej podstrefie będzie wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego obejmującego halę produkcyjną oraz budynek biurowo-administracyjny. Przewidywany całkowity koszt inwestycji wyniesie 4,5 mln zł – informuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i rozwoju strefy.

Czwarte zezwolenie

Po raz kolejny w Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje spółka FoodCare, posiadająca takie marki jak: Gellwe, Frugo, 4Move, Fitella czy Black. Firma zamierza wyposażyć istniejący zakład w nowoczesne linie produkcyjne, które mają pomóc w rozwoju działalności. Na ten cel przedsiębiorstwo zamierza przeznaczyć blisko 35 milionów złotych.

– Jest to czwarte zezwolenie wydane spółce przez Krakowski Park Technologiczny. Dotychczas firma zainwestowała w strefie ponad 76 mln zł – zaznacza Krystyna Sadowska.

Idzie nowe

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zmienią się przepisy dotyczące stref ekonomicznych. Zostaną ustalone nowe obszary zwolnione z podatku dochodowego czy zakres kryteriów branych pod uwagę przy wydawaniu zezwolenia na działalność w danym obszarze. Wśród nich pojawią się między innymi: liczba utworzonych nowych miejsc pracy, wdrożone technologie czy proponowane nakłady inwestycyjne. Ma to pomóc w stworzeniu jeszcze bardziej atrakcyjnych warunków do współpracy.

Według Michała Sikory, konsultanta ds. gruntów, spraw technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych w Cushman & Wakefield, propozycje zmian mogą przynieść wymierne korzyści dla polskiej gospodarki.

– Mając na uwadze aktualne i przygotowywane rozwiązania jestem przekonany, że każdy przedsiębiorca znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję i możliwości uzyskania wsparcia inwestycyjnego – oceniał.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up