Zamiast hotelu na Prądniku Czerwonym powstają mieszkania

Wizualizacja inwestycji fot. materiały prasowe

W przeszłości przy ulicy Kwartowej 18 na Prądniku Czerwonym planowano postawić hotel i choć postępy w budowie były znaczące, to ostatecznie inwestorowi nie udało się ukończyć budynku. Nieruchomość zakupiła spółka Wako, która początkowo chciała sprzedać niedoszły hotel. Po upływie czasu firma zrezygnowała z tego pomysłu i postanowiła zmienić przeznaczenie budynku na funkcję mieszkaniową. Teraz zakończyły się wszelkie prace administracyjne.

Nieruchomość nabyta przez Wako była pierwotnie gruntem z czynnym pozwoleniem na budowę hotelu. Początkowo firma starała się znaleźć chętnego do zakupu niedokończonego budynku hotelowego, aby móc skupić się na budowie i sprzedaży mieszkań w budynku jednorodzinnym na sąsiedniej działce. Tak się ostatecznie nie stało.

„To był dobry krok”

Jak mówi LoveKraków.pl Witold Świętek z firmy Wako, zarząd po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zrezygnował ze sprzedaży budynku hotelowego i wraz z architektem przygotował koncepcję osiedla. – Z perspektywy czasu należy stwierdzić, że był to dobry krok, gdyż oba budynki tworzą jedną spójną koncepcję ciekawego, eleganckiego osiedla Słowiańskie Wzgórze – uważa Świętek.

Docelowo przy ulicy Kwartowej powstanie 58 mieszkań, z czego 46 w budynku pod numerem 16 i 12 przy ulicy Kwartowej 18. W obu garażach podziemnych zlokalizowane będą w sumie 54 miejsca postojowe, dodatkowo przed budynkiem znajdzie się 9 miejsc parkingowych. Każdy z budynków będzie miał po trzy piętra.

– Obecnie konstrukcje obu budynków zostały już wykonane w całości oraz wstawione zostały już wszystkie okna. Przystąpiliśmy do wykańczania budynku przy ul. Kwartowej 16 wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. W związku z początkowym większym zaawansowaniem prac w budynku przy ul. Kwartowej 18 zakończyły się już prace przy jego elewacji oraz rozpoczęto prace przy wykonywaniu mieszkań do stanu deweloperskiego – informuje Witold Świętek.

Zmiana przeznaczenia budynku będzie wiązała się z częściowymi zmianami w wyglądzie inwestycji. Kolor elewacji budynku pod numerem 18 został zmieniony w porównaniu do elewacji pierwotnej. Wymieniono też stolarkę okienną na niższych piętrach oraz attyki budynku, by nawiązać do sąsiedniego obiektu.

Zakończenie budowy planowane jest na przełom czerwca i lipca bieżącego roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up