Zmiany w Atucie. Więcej miejsca dla sportowców i nowe centrum gastronomiczne [ZDJĘCIA]

fot. © Paweł Okuniewicz

Park handlowy przy ul. Bunscha cały czas się rozwija. Do licznych sklepów dołączyło właśnie nowe centrum gastronomiczne. Powiększona zostanie również siłownia.

Pięć lat temu została otwarta pierwsza część Atutu Ruczaj z 13 lokalami handlowo-usługowymi, druga cześć została udostępniona klientom w listopadzie 2022 roku. Oprócz sklepów spożywczych czy drogerii, powstał tam Liroy Merlin oraz siłownia My Fitness Place.

W tej części inwestor zadbał również o gastronomię. Hala Maki działa od 29 kwietnia, jednak oficjalne otwarcie planowane jest na 10 maja. – Zależy nam na tym, żeby to miejsce działało na najwyższym poziomie, a klienci czuli się tu w pełni komfortowo. Dlatego przez pierwsze dni sprawdzaliśmy, co jeszcze możemy dodać,  zmienić i ulepszyć. Pierwsze opinie, które do nas docierały były bardzo pozytywne, więc mamy nadzieję, że Hala Maki spełni oczekiwania wszystkich gości – mówi Jakub Koźmiński, Asset and Development Manager w KG Group, odpowiedzialny za otwarcie Hali Maki.

Obecnie miejsce to oferuje sześć konceptów gastronomicznych – kuchnie: azjatycką, meksykańską, włoską, a także dania z grilla, smażone kurczaki czy burgery oraz pizzę. Mowa tu o takich restauracjach, jak Chicky Chicken, Tres Amigos, Sushi Ramen Royal, Trattoria di Bufala, Butcher Grill, Num Num czy My.Coffee. Na klientów czeka również bar. Właściciele zachęcają do odwiedzenia hali od godziny 8, kiedy są serwowane śniadania, aż do 1 w nocy w czasie weekendu.

– Stworzyliśmy miejsce, którego w tej dynamicznie rozwijającej się części Krakowa bardzo brakowało. Mamy nadzieję, że dzięki bogatej i różnorodnej ofercie gastronomicznej oraz nowocześnie urządzonej i otwartej przestrzeni Hala Maki będzie miejscem tętniącym życiem i stanie się ważnym punktem na gastronomicznej mapie Krakowa – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Większa siłownia

Od stycznia 2023 roku w parku działa siłownia My Fitness Place, należąca do grupy Benefit Systems. Obiekt oferują około 2 tys. mkw. przestrzeni ze strefami wolnych ciężarów, maszyn, salkami fitness oraz strefą SPA.

Jak się okazuje, siłownia będzie powiększana. Na piętrze, gdzie się mieści, nad sklepem Action była wolna przestrzeń. Niedawno rozpoczęły się tam prace budowlane. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zostaną zakończone.

– Na obecną chwilę mogę jedynie przekazać, że będzie powiększona powierzchnia najemcy My Fitness Place – poinformował administrator budynku Jędrzej Sterecki z KG Group.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki