Zmiany w wynagrodzeniach dla pracowników Biedronki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Właściciel sieci sklepów, który zatrudnia 65 tys. osób, poinformował, że od tego roku modyfikuje system wynagrodzeń. Zmianie ulegają zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

Oprócz pensji podstawowej, pracownicy sklepów otrzymują premię uznaniową zależną od wyników danej placówki oraz nagrody za brak niezaplanowanych nieobecności. Od stycznia tego roku kwartalna premia będzie zastąpiona miesięczną.

Inaczej będzie też rozliczana. Jak twierdzi biuro prasowe sieci Biedronka, „strategicznym celem sieci jest budowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów, więc będzie to jedno z kryteriów decydujących o otrzymaniu tego bonusu. Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto”.

Nagroda za obecność

Zmieniają się również reguły dotyczące przyznawania nagród za obecność w pracy. – Pracownicy sklepów, centrów dystrybucyjnych i Fabryki Zup będą otrzymywać 100% jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75% jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50% jej wartości przy dwóch takich absencjach. Dzięki temu nagrodę będzie mogło otrzymać więcej osób niż dotychczas – informuje biuro prasowe.

– Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe – mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska S.A.

Biedronka dokonuje też aktualizacji wysokości wynagrodzeń. Z informacji przesłanych przez firmę wynika, że większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up