Znamy laureatów Małopolskiej Nagrody Gospodarczej

ŚDM fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Ernesto Travel, Conhpol oraz Grupa Kęty to laureaci tegorocznej Małopolskiej Nagrody Gospodarczej w kategoriach mały, średni i duży przedsiębiorca. Nagrodę specjalną z kolei otrzymał Krakowski Park Technologiczny. To właśnie te firmy są liderami przedsiębiorczości w regionie - kreują trendy, wyznaczają kierunki rozwoju dla innych i bez kompleksów konkurują na zagranicznych rynkach.

Podczas uroczystej gali wyróżnienia za trud włożony w rozwój gospodarczy województwa wręczył zwycięzcom wicemarszałek Wojciech Kozak. –  Małopolska Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie dedykowane tym, bez których rozwój gospodarczy Małopolski nie byłby możliwy. Laureaci tej nagrody – nasi przedsiębiorcy – są bez wątpienia najlepszą wizytówką województwa, a ich sukces świadectwem tego, że nasz region dysponuje znaczącym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi" – mówił podczas gali wicemarszałek.

Celem nagrody przyznawanej od 2009 roku jest promowanie najlepszych przedsiębiorców z Małopolski oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami.

Laureatem Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017 w kategorii Mały przedsiębiorca została firma Ernesto Travel: firma działa na małopolskim rynku od 2006 roku. Głównym celem biura jest przyciąganie zagranicznych turystów do Małopolski i innych regionów naszego kraju. Biuro jest liderem w turystyce religijnej i pielgrzymkowej. W czasie Światowych Dni Młodzieży pracownicy firmy obsłużyli 16 tys. pielgrzymów, a w całym 2016 roku z ich usług skorzystało prawie 22,5 tys. osób. W ciągu ostatnich 3 lat działalności biura przyjeli do Małopolski turystów z ponad 50 krajów świata.

200 touroperatorów

Miesiąc temu biuro zorganizowało pierwszy w Polsce i w naszej części Europy Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, na który przyjechało 200 touroperatorów i organizatorów wyjazdów zagranicznych z 30 krajów. Impreza ta, mimo że organizowana po raz pierwszy, stała się najważniejszym i największym wydarzeniem na rynku spotkań profesjonalistów turystyki przyjazdowej do Polski. Warto zwrócić uwagę, ze Ernesto Travel jest jedyną firma z branży turystycznej, która otrzymała Małopolską Nagrodę Gospodarczą w 9-letniej historii jej przyznawania.

Wyróżnieni mają prawo używać we wszelkich materiałach firmowych i promocyjnych tytułu: „Laureat Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017”. Ponadto zostają zgłoszeni przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Nagrody Gospodarczej przyznawanej przez Prezydenta RP.