ZUS: Nie otwierajcie tych wiadomości

fot. Krzysztof Kalinowski

Małopolski ZUS ostrzega przed fałszywymi wiadomościami, które rzekomo mają wysyłać ich pracownicy.

- Niektóre osoby w ostatnich dniach otrzymały maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin - informuje Anna Szaniewska, rzeczniczka prasowa małopolskiego oddziału ZUS.

Mówi, że fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu, który wyświetla się jako alert@zus.pl.

Przedstawicielka ZUS przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty. - W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji - mówi.

Ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie maile, a w szczególności nie otwierać załączników. Wiadomości tego typu najczęściej mają zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, ZUS prosi o kontakt z najbliższą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: cot@zus.pl.

comments powered by Disqus