Zużyta płyta postojowa doczeka się remontu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kraków Airport przygotowuje się do remontu najstarszej części płyty postojowej dla samolotów. Prace zostaną podzielone na trzy etapy, tak aby w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na funkcjonowanie całego portu lotniczego. Bez zmian się jednak nie obejdzie. Wartość prac to około 18,4 mln złotych.

Pierwsze zmiany rozpoczęły się już 23 sierpnia. Wówczas wprowadzono nową organizację ruchu na terenie płyty postojowej. Właściwe prace remontowe rozpoczną się zaś w pierwszej połowie września.

„Nawierzchnia wymaga remontu”

W skład modernizacji wejdzie remont płaszczyzny postoju dla samolotów wraz z budową urządzeń oświetlenia nawigacyjnego oraz remontem odwodnienia linowego, sieci kanalizacji i przyłączy. Wykonawcą robót będzie firma Budimex Budownictwo. – Remontowana jest najstarsza cześć płyty postojowej, która powstała w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, jak każda nawierzchnia zużywa się i wymaga remontu – tłumaczy decyzję władz portu Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport.

Łączna powierzchnia, która zostanie odnowiona, to około 3,8 ha. Jest to równowartość prawie sześciu pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Wiadomo, że prace będą wykonywane w trzech kilkumiesięcznych etapach. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo przy wykonywaniu operacji lotniczych oraz jak najmniej wpływać na funkcjonowanie portu.

Bez rękawów

W trakcie wykonywanego remontu część stanowisk postojowych dla samolotów i dróg kołowania zostanie wyłączona. Przez pewien czas nie będzie można również korzystać z rękawów, czyli pomostów, które łączą terminal z oczekującym samolotem. Pasażerowie będą mogli dotrzeć z samolotu do terminalu i odwrotnie za pomocą specjalnie wyznaczonych tras. Całość prac zakończy się w 2018 roku i pochłonie około 18,4 mln złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up