8,5 mln zł za możliwość budowy przy ul. Prandoty. Powstanie nowe osiedle

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Buma Development chce zmiany użytkowania wieczystego swoich dwóch działek przy ul. Prandoty. Miasto się na to zgodziło i wyceniło operację na blisko 8,5 mln złotych. Przy cmentarzu ma powstać „osiedle filmowe”.

Obecnie na terenie od stacji benzynowej do cmentarza wojskowego znajdują się różnego rodzaju małe przedsiębiorstwa z branży usługowej jak myjnie, warsztaty samochodowe, drukarnie czy sklepy. Wiele osób uczących się jeździć w Krakowie kojarzy ten teren z placem manewrowym położonym przy nekropolii.

Właścicielem działek jest Skarb Państwa, ale użytkownikiem wieczystym jest spółka Buma Development. Przedsiębiorstwo zaplanowało, iż powstaną tam budynki mieszkalno-usługowe.

Osiedle Filmowe

Deweloper reklamuje jeszcze nierozpoczętą inwestycję jako „29. Aleja. Osiedle Filmowe”. I tak opisuje osiedle: „Wyobraź sobie wyjątkową inwestycję w centrum Krakowa, oddaloną od Rynku Głównego jedynie o 2,5 km. W otoczeniu dawnych rogatek miejskich, pięknego starodrzewu, w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni wyższych i centrów biznesowych”.

Na razie nie ma podanych cenników, ani metraży przyszłych mieszkań. Budowa ma ruszyć najpóźniej 31 marca przyszłego roku. Całość kwoty, czyli blisko 8,5 mln złotych wpłynie do budżetu państwowego. Warto dodać, że w niedalekim sąsiedztwie budują się kolejne dwa bloki, które dostarczą ponad 300 nowych mieszkań. Drugi z budynków zostanie ukończony w 2019 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus