Akademik wyprzedany. Otwarcie za kilka dni [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok akademicki, a wraz z nim otwarcie, 1 października, ogromnego akademika przy al. Pokoju. W pobliżu ronda Grzegórzeckiego pojawi się niemal 800 nowych mieszkańców.

– Sprzedane zostały wszystkie miejsca. Akademik będzie otwarty 1 października. W tym momencie trwają ostatnie prace porządkujące teren wokół budynku oraz ostatnie sprzątanie pokoi przed wprowadzeniem naszych najemców, na których z niecierpliwością czekamy – mówi nam Sylwia Rogalska, dyrektor sprzedaży Student Depot.

Nowy prywatny dom studencki zostanie otwarty po 1,5 roku prac. W marcu 2021 roku generalny wykonawca Erbud podjął się realizacji tej inwestycji za kwotę 75 mln zł. Budowa w tej lokalizacji nie była łatwa, co opisuje producent okien, który na 10 piętrach budynku zamontował ich aż 900.

Budowa w centrum, w pobliżu już istniejących obiektów, wymagała szczególnych rozwiązań logistycznych. Problematyczny był przede wszystkim nie tyle sam transport elementów, co ich rozładunek, a także składowanie – ze względu na szczupłość miejsca – przedstawia producent. Przypomnijmy, że akademik jest oddalony zaledwie kilkanaście kroków od „Błękitka”.

– Biorąc pod uwagę okres pandemii na przełomie 2021/2022, problemy z dostawami w branży budowlanej i odpływ pracowników z Ukrainy, dotrzymanie terminu jest ogromnym sukcesem generalnego wykonawcy – dodaje Izabela Tryba z OknoPlus.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki