Amerykanie szukali miejsca w Europie. Wybrali Kraków

fot. mat. pras.

Od ponad dwóch lat współpracowali z inżynierami z Krakowa, teraz zdecydowali się otworzyć swoją własną siedzibę w mieście. Verkada to kolejna firma technologiczna, która zaoferuje szereg miejsc pracy w stolicy Małopolski.

– Polska była dla nas naturalnym wyborem, gdy myśleliśmy o rozbudowie naszego zespołu poza Stanami Zjednoczonymi. Od ponad dwóch lat współpracujemy z inżynierami z Krakowa i zauważyliśmy wśród nich rosnące zainteresowanie naszymi projektami i produktami. Postanowiliśmy to wykorzystać i teraz oficjalnie otwieramy nasze pierwsze w Europie, międzynarodowe centrum inżynieryjne w Krakowie – poinformował Martin Hunt z Verkady.

Verkada specjalizuje się w produkcji inteligentnych systemów bezpieczeństwa, w tym monitoringu budynków. Oferuje ona różne rodzaje kamer do monitorowania obiektów, takich jak biurowce, magazyny, parkingi i wiele innych miejsc za pomocą autorskiej platformy.

– Celem krakowskiego centrum technologicznego jest zgromadzenie najlepszych inżynierów w Europie. Nigdy nie było lepszego czasu, żeby do nas dołączyć. We wrześniu zebraliśmy w zbiórce 205 mln dolarów na rozwój. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Verkada powiększyła swój zespół o 60 proc., otworzyła trzy nowe biura i prawie podwoiła przychody – przekonuje Martin Hunt.