AstraZeneca przeprowadza się na Lubicz. Kraków wygrał z europejskimi aglomeracjami

fot. mat. pras.

Po roku obecności AstraZeneca w Krakowie firma urosła kilkakrotnie i potrzebuje więcej przestrzeni dla pracowników. Krakowska lokalizacja firmy znajduje się teraz w Centrum Biurowym Lubicz.

W ubiegłym tygodniu oficjalnie otwarto nowe biuro AstraZeneca w Krakowie. – Poprosiliśmy o statystyki, gdzie jest najwięcej wykształconych, utalentowanych ludzi. Rozważaliśmy lokalizacje w całej Europie i padło na Kraków. Otwierając w zeszłym roku biuro, na próbę zatrudniliśmy 10 osób. Nie minął jeszcze rok i mamy 50 pracowników. Większa liczba ludzi wymaga większej przestrzeni, dlatego zmieniliśmy lokalizację – tłumaczył Michał Janik, dyrektor krakowskiego ośrodka AstraZeneca.

Oprócz specjalistów od badań klinicznych firma zatrudnia finansistów, zakupowców, osoby zarządzające kadrami oraz informatyków.

– Kraków to źródło talentów, potencjał akademicki, efektywne partnerstwo publiczno-prywatne i przychylność samorządu – mówiła Barbara Kozierkiewicz, dyrektor Globalnych Systemów Klinicznych i wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland podczas otwarcia krakowskiej siedziby. W jej opinii w Polsce jest duży potencjał informatyczny, programistyczny, rozwijany również dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, czego przykładem jest utworzenie w tym roku na AGH Wydziału Biostatystyki.

– AstraZeneca przenosi zarządzanie badaniami klinicznymi do Polski i drugim miastem, w którym lokalizuje swoje biuro, jest Kraków, który wygrywa z wieloma aglomeracjami, także europejskimi, z tego względu, że jest miastem ludzi młodych, poszukujących, ambitnych, którzy chcą studiować na bardzo wymagających uczelniach, skupiających wyjątkowe postacie – dodał Andrzej Kulig, wiceprezydent miasta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus