Atal zadomowił się w Krakowie

bagry park fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper Atal od wielu lat realizuje szereg inwestycji mieszkaniowych na terenie miasta. W 2020 roku spółka oddała w ręce klientów prawie 480 lokali – niemal trzy razy tyle zamierza wydać po zakończeniu obecnie realizowanych inwestycji. W planach są już kolejne projekty.

W 2020 roku deweloper przekazał klucze do 3 002 lokali mieszkaniowych i usługowych, co stanowi rekordowy wynik w historii firmy. W 2019 roku Atal wydał 1 769 lokali swoim klientom, a zatem zanotowano niemal 70 proc. wzrost przekazań w minionym roku, pomimo pandemii.

Grupa Atal buduje mieszkania w największych miastach w Polsce. Najwięcej lokali w 2020 roku deweloper wydał w Warszawie (685), Łodzi (598), Krakowie (479) i Wrocławiu (438). – W samym tylko czwartym kwartale w wynikach finansowych firmy zostaną rozpoznane przekazania 1 219 lokali – informuje spółka.

– Czwarty kwartał był dla nas bardzo pracowity – od października do końca grudnia wydaliśmy klientom ponad 1 200 lokali. Bardzo dobry wynik ostatniego kwartału sprawił, że poziom przekazań w całym 2020 roku przekroczył pułap trzech tysięcy wydanych lokali, co stanowi rekordowy wynik w historii firmy. Tym samym potwierdziliśmy skuteczność przyjętej strategii, której konsekwentna realizacja przyczyniła się – a w kolejnych kwartałach powinna nadal przyczyniać się – do konsekwentnego wzrostu grupy oraz umacniania wiodącej pozycji na rynku deweloperskim – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Poza oddaniem trzech tysięcy lokali w 2020 roku deweloper wprowadził do sprzedaży w sumie 13 projektów z 2 483 mieszkaniami i lokalami, w tym kolejna faza inwestycji przy Alei Pokoju, piąty etap Residence Zabłocie oraz czwarty etap Apartamentów Przybyszewskiego 64 w Krakowie.

Kraków ważnym punktem na mapie

Atal realizuje obecnie 12 projektów mieszkaniowych w stolicy Małopolski, które finalnie dostarczą na rynek 1 460 lokali. Trwa budowa czwartego etapu osiedla Kliny Zacisze na Dębnikach oraz apartamentowca przy ulicy Przybyszewskiego. Postępuje także rozbudowa osiedla Aleje Pokoju oraz osiedla Residence Zabłocie powstającego w budynku dawnej fabryki kosmetyków Miraculum.

Inwestycje, jakie deweloper ukończył w Krakowie to m.in. Bagry Park, Bronowice Residence, osiedle City Towers Czyżyny, czy Wielicka Garden.

– Krakowski rynek deweloperski jest jednym z największych i zarazem najbardziej konkurencyjnych w kraju. ATAL w stolicy Małopolski działa od wielu lat. Regularnie wprowadzamy do oferty nowe inwestycje – komentują przedstawiciele firmy.

Deweloper ma w planach kolejne trzy projekty, które łącznie mogą dostarczyć  na krakowski rynek mieszkania o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. – W pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku Atal zainwestował 37,5 mln zł w nieruchomości w pięciu miastach – Katowicach, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Trójmieście. Zsumowana potencjalna powierzchnia mieszkaniowa tych gruntów wynosi ok. 76,3  tys. mkw. – czytamy w komunikacie spółki.

comments powered by Disqus