Biedronka na Kazimierzu zamknięta. Gdzie teraz zrobić zakupy?

fot. ŁJ

Sklep Biedronka przy ul. Berka Joselewicza został ostatnio zamknięty na ponad miesiąc z powodu remontu. Jest to jeden w niewielu supermarketów dostępnych w centrum miasta.

Lokale taniej sieci sklepów w Starym Mieście znajdują się jeszcze na Rynku Głównym i w Galerii Krakowskiej. Poza tym jedna Biedronka jest zlokalizowana na Salwatorze i kolejna na Starym Podgórzu. To jednak nieco odległe lokalizacje dla mieszkańców Kazimierza, którzy robią zakupy, poruszając się pieszo po mieście.

Tanich alternatywnych marketów w centrum miasta właściwie już nie znajdziemy. Pozostają nam delikatesy i niewielkie sklepy spożywcze popularnych marek typu Żabka czy Carrefour.

Remont Biedronki na Kazimierzu  ma potrwać do 4 lipca.

– Celem prac remontowych jest podniesienie komfortu zakupów oraz dostosowanie placówki do standardu 3.0. Oznacza to ekologiczne rozwiązania wewnątrz sklepu, wyeksponowane strefy promocji, kwiatów oraz przejrzyste ustawienie wysp na owoce i warzywa. Nowoczesny i przestronny wygląd placówka zyska dzięki zupełnie nowym systemom regałów i półek. Na miejscu można będzie kupić świeżo wypiekane pieczywo oraz produkty piekarnicze od lokalnych dostawców – wyjaśnia Mariusz Ajchler, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka.

Powierzchnia nowej sali sprzedaży liczyć będzie 775 mkw. W sklepie pojawi się m.in. 7 kas samoobsługowych oraz 3 tradycyjne.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto