Biedronka w dawnych delikatesach przy Rynku Głównym

Rynek Główny fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy Rynku Głównym, w miejscu słynnych Delikatesów, powstaje sklep sieci Biedronka. Wewnątrz widać już nawet towary ustawione na półkach. Lokal przeszedł remont, przeprowadzony według wytycznych konserwatora zabytków.

Delikatesy Podwawelskiej Spółdzielni Spożywców funkcjonowały w Pałacu Spiskim od 1984 roku. Zamknięte zostały półtora roku temu. Obecnie kończy się gruntowny remont lokalu i już wkrótce znów będzie tam można zrobić zakupy.

O tym, że w słynnym lokalu powstaje sklep sieci Biedronka, poinformowała dziś „Gazeta Wyborcza”. Firma Jeronimo Martins Polska S.A. potwierdza te doniesienia. Zapewnia przy tym, że wystrój będzie nawiązywał do wcześniejszego wyglądu tego miejsca i że projekt adaptacji wnętrza zaakceptował konserwator zabytków.

– Mając na uwadze historyczny charakter tego miejsca, a także uwzględniając wszelkie zalecenia miejskiego konserwatora zabytków, przygotowaliśmy specjalną identyfikację wizualną naszego sklepu. Wystrój wnętrz będzie nawiązywał do wyglądu tego miejsca znanego między innymi z archiwalnych fotografii. W sklepie znajdą się także informacje dotyczące historii Pałacu Spiskiego – czytamy w komunikacie przesłanym nam przez biuro prasowe firmy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus