Biurowce jak dziesięć boisk piłkarskich

Budowa biurowców High Five fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa pierwszych dwóch biurowców w ramach kompleksu High Five, powstającego przy ulicy Pawiej. Na placu budowy widoczne są już bryły budynków. Docelowo na działkach należących w przeszłości do Galerii Krakowskiej deweloper wybuduje pięć biurowców.

W ramach pierwszego etapu budowy High Five powstają dwa budynki – D i E o łącznej powierzchni 22 tysięcy mkw. We wrześniu wmurowano symboliczny kamień węgielny. Prace na terenie pomiędzy Galerią Krakowską i hotelem Ibis zakończą się w ostatnim kwartale tego roku.

– Oznacza to, że już za niespełna rok podróżni przyjeżdżający na dworzec Kraków Główny zostaną powitani widokiem nowoczesnej i estetycznej części biznesowego Krakowa. Obecnie trwają ostatnie prace żelbetowe na budynku E. Rozpoczęliśmy też prace instalacyjne i elewacyjne na obu budynkach – tłumaczy Marcin Pędrak, Project Manager w Skanska Property Poland.

W budynku D garaż będzie znajdował się na parterze i w jednej kondygnacji podziemnej. W przypadku budynku E samochody będą parkować w dwóch podziemnych kondygnacjach. Łącznie zapewnią one miejsce dla 175 samochodów.

Projekt na lata

W kolejnych latach inwestor planuje wybudować następne trzy biurowce. Wzdłuż ulicy Pawiej ma powstać również zadaszony pasaż, gdzie oprócz miejsc do wypoczynku znajdą się także restauracje i kawiarnie. Docelowo powierzchnia całego kompleksu wyniesie 70 tysięcy mkw., co można porównać do 10 boisk piłkarskich. Według szacunków znajdzie tu zatrudnienie około siedmiu tysięcy osób.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus