Biurowe Oscary rozdane. Najlepsze biuro w Krakowie

fot. THE DESIGN GROUP/FOTOMOHITO

Biurowe Oscary rozdano po raz czwarty. Jury konkursu Office Superstar 2021 wyłoniło 8 laureatów i 8 wyróżnionych firm, które w najlepszy sposób zaaranżowały swoje przestrzenie biurowe. Biuro TechnipFMC projektu The Design Group, które znajduje się w biurowcu Podium Park, otrzymało główną nagrodę, zwyciężając w lokalnej kategorii jako „Najlepsze biuro w Krakowie”.

TechnipFMC to koncern o ogólnoświatowym zasięgu dostarczający rozwiązania technologiczne dla przemysłu energetycznego i specjalizujący się w innowacyjnych rozwiązaniach wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Biuro firmy ma ponad 6000 mkw. i znajduje się̨ w budynku Podium Park przy al. Jana Pawła II.

„Podwodne” biuro

Nagrodzone biuro TechnipFMC przenosi nas w techniczny świat odnoszący się do działalności klienta, świat związany nierozerwalnie z życiem nad i pod powierzchnią wody. Architektom z The Design Group udało się stworzyć przestrzeń oddającą klimat podwodnej głębi i morskich klimatów związanych z profesją TechnipFMC. Jednocześnie biuro to wiele mówi o samej firmie i sprzyja ścisłym umysłom pracujących tu inżynierów - jest tu technicznie i surowo – czytamy w komunikacie prasowym.

Design biura jest spersonalizowany również pod kątem kolorów i kształtów odnoszących się do identyfikacji i logo TechnipFMC. Wyróżnia się nietypową konstrukcją nawiązującą do działalności TechnipFMC: piętro 1 (collab area) to przestrzeń podwodna, 2 (recepcja) to lustro wody, 3 i 4 (void) to pokłady jednostki pływającej używanej podczas morskich operacji.

Wrażenie robi tzw. void - wolna przestrzeń integrująca piętra 2,3 i 4 oraz połączona przeszkleniem z piętrem 1, co umożliwia patrzenie z pierwszej kondygnacji na pozostałe poziomy, tak, jak możemy obserwować świat będąc pod wodą. Zdobi ją instalacja z 1000 drobnych, szklanych kulek, przedstawiająca studnię głębinową tzw. Subsea Tree, flagowy produkt firmy.

Office Superstar to konkurs organizowany przez firmę CBRE, specjalizującą się w doradztwie oraz inwestycjach w sektorze nieruchomości komercyjnych. Jego celem jest promowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie aranżacji powierzchni biurowych, prezentowanie aktualnych trendów w różnych branżach oraz wyróżnienie pionierskich koncepcji, które sprawdzają się w praktyce.

Wyboru finalistów czwartej edycji konkursu dokonała niezależna Kapituła, złożona z ekspertów w dziedzinie nieruchomości, architektury, środowiska pracy czy zarządzania zmianą oraz designu, oceniała zgłoszenia m.in. pod kątem estetyki, elementów wspierających dobrostan pracowników i user experience, a także rozwiązań przestrzennych, materiałowych i ekologicznych oraz technologicznych.

Więcej zdjęc opisywanego biura:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus