Biurowiec zamiast Elbudu. Trwa budowa [ZDJĘCIA]

wadowicka 12 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Coraz więcej sprzętu pojawia się na terenie po wyburzonym wraz z końcem 2019 roku gmachu Elbudu przy ulicy Wadowickiej. W końcu doczekaliśmy się rozpoczęcia prac w tej lokalizacji, bo jeszcze do niedawna zalegał tam tylko gruz.


Grupa Ghelamco wybuduje na tym terenie budynek biurowo-usługowy wraz z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym o powierzchni ponad 0,5 ha (miejsca naziemne dla samochodów również będą dostępne). W ramach inwestycji deweloper podejmie się budowy dróg wewnętrznych oraz zagospodarowania terenu przy ul. Wadowickiej. Zakończenie budowy przewidziano w lutym 2023 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mota-Engil CE, zaś za projekt budowlany odpowiedzialna jest pracownia Q-Arch Architekci.

Projekt architektów opublikowany w 2018 roku nazywał inwestycję biurowcem „Kreo”. Zwizualizowany obiekt w kształcie litery H sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z dwoma budynkami biurowymi połączonymi przejściem na całej wysokości. Biurowiec według tego projektu miał być ośmiopiętrowy i liczyć prawie 35 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

wizualizacja inwestycji z 2018 roku
wizualizacja inwestycji z 2018 roku

Na początku przyszłego tygodnia mamy dowiedzieć się, czy przedstawiony kilka lat temu projekt biurowca „Kreo” jest nadal aktualny.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze