Blisko 30 wystawców. Pracodawcy czekają na studentów

Politechnika Krakowska fot. Krzysztof Kalinowski

W czwartek o godz. 10.00 w hali Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej 17 odbędzie się kolejna edycja Inżynierskich Targów Pracy.

W wydarzeniu weźmie udział blisko trzydziestu wystawców – przedstawicieli pracodawców, którzy m.in. zaprezentują studentom aktualne oferty pracy, praktyk i staży.

Wydarzenie ma charakter cykliczny, choć – ze względu na pandemię – targów nie udało się zorganizować w ub. roku (zastąpiły je Wirtualne Branżowe Targi Pracy). Podobnie jak w poprzednich edycjach, w bieżącej również nie zabraknie przedstawicieli różnych branż, w tym: budowlanej, IT, elektrotechnicznej, chemicznej, energetycznej, mechanicznej, telekomunikacyjnej itd.

– Inżynierskie Targi Pracy są znakomitą okazją do bezpośredniego spotkania studentów i absolwentów z rekruterami i przedstawicielami firm oraz zapoznania się z oczekiwaniami pracodawców wobec przyszłych pracowników. Uczestnicy wydarzenia będą również mogli skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne z doradcami zawodowymi Biura Karier PK i rekruterami pracodawców, a także pozostawić je na stanowiskach wystawców – mówi Adriana Nowak z Biura Karier Politechniki Krakowskiej.

Targi pracy PK to także możliwość dołączenia do projektu PIKAP (Programowanie Indywidualnych Kompetencji Absolwentów Politechniki), którego główny cel polega na dokonaniu bilansu kompetencji studentów i studentek PK za pomocą testów diagnostycznych dobranych do odpowiednich stanowisk pracy. Każdy uczestnik projektu, który przystąpi do testu, uzyska informację na temat tego, czy kompetencje, które posiada są już na odpowiednim poziomie i czy są adekwatne do stanowiska pracy na które chciałby aplikować.

Udział w Inżynierskich Targach Pracy jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja on-line za pośrednictwem strony internetowej: app.evenea.pl/event/877134-1.

comments powered by Disqus