Budimex i UEK łączą siły. Skorzystają studenci

Prezes Budimeksu i rektor UEK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prezes jednego z największych polskich przedsiębiorstw budowalnych i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podpisali porozumienie o współpracy. Skorzystają głównie studenci.

Umowa umożliwia studentom UEK-u korzystanie z praktyk prowadzonych przez specjalistów Budimeksu. – Dla nas to bardzo ważna kwestia. Wierzę, że tak duże dwa podmioty gwarantują dobrą współpracę – mówi prezes Budimeksu Artur Popko.

– Program praktyk, który zostanie wprowadzony, ma na celu dostarczenie uczniom praktycznej wiedzy i doświadczenia w obszarze ekonomii budownictwa, finansów inwestycji budowlanych, geodezji, budownictwa oraz nowoczesnego projektowania. Inicjatywa ta umożliwi młodym ludziom lepsze zrozumienie i przygotowanie się do kariery zawodowej w tych dynamicznie rozwijających się dziedzinach – wylicza prezes Budimeksu

Jak dodaje Popko jego firma nie będzie prowadziła żadnej selekcji. – Jesteśmy otwarci na wszystkich studentów. Co roku w firmie praktyki odbywa 400 osób – stwierdza. – Co trzecia osoba pozostaje z nami w firmie na płatnych stażach, trwających od miesiąca do pół roku i – podkreśla Artur Popko.

Celem rozwój

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Stanisław Mazur podkreślił, że jego uczelnia, gdzie kształci się 16 tys. studentów, jest największą tego typu w Europie.

– Aby dalej się rozwijała, potrzebni są wiarygodni i silni partnerzy. Budimex jest przykładem właśnie takiego świetnego, wiarygodnego partnera, z którym jesteśmy w stanie realizować wielkie projekty. – mówi rektor Mazur.

– Jednym z elementów tej współpracy będzie stworzenie Centrum Badań nad zastosowaniem energii jądrowej w gospodarce. Chcemy to realizować wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Krakowską – stwierdził rektor UEK.