Budimex Nieruchomości sprzedane. Co dalej z krakowskimi inwestycjami?

nowa myśliwska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka miesięcy temu spółka Budimex Nieruchomości została sprzedana funduszowi inwestycyjnemu Cornerstone Partners oraz grupie deweloperskiej Crestyl za ponad 1,5 mld zł. Jaka przyszłość czeka inwestycje mieszkaniowe Budimexu w Krakowie w obliczu tych zmian?

Poza zmianą nazwy spółki – na Spravia – o której poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Budimexu, przejście firmy w nowe ręce nie powinno wpłynąć na relacje z klientami. – Obsługa oraz forma kontaktu będzie prowadzona na dotychczasowych zasadach. Podtrzymane zostają również wszystkie zobowiązania gwarancyjne i te związane z rękojmią – wyjaśnia rzecznik Budimex Nieruchomości.

Rozpoczął się kolejny etap rozwoju spółki. – Celem nowych właścicieli jest stworzenie silnej grupy deweloperskiej i otwarcie się na nowe segmenty (premium i na wynajem). Jednocześnie głównym filarem działalności spółki pozostanie budowa mieszkań na sprzedaż – komunikuje firma.

Nowa Myśliwska, Fredry 6

Budimex buduje w Krakowie osiedla Fredry 6, nieopodal centrum handlowego Bonarka, oraz kompleks Nowa Myśliwska w Płaszowie. Do tego deweloper prowadzi prace nad dwoma budynkami w ramach osiedla Avia przy ul. Orlińskiego.

Aktualnie trwają prace nad budową trzeciego etapu osiedla przy ul. Aleksandra Fredry. W pierwszym etapie deweloper oddał do użytkowania 143 mieszkania, w drugim etapie, który jeszcze znajduje się w fazie budowy – 189 mieszkań. Pierwszy i drugi etap inwestycji to łącznie 10 budynków. Przed Spravią jeszcze etap trzeci, który jest właśnie w realizacji, oraz czwarty. Ostatecznie osiedle Fredry 6 będzie liczyć 18 budynków.

Nad trzecim etapem osiedla Fredry 6 wykonano już 65 proc. zaplanowanych prac. – Wykonano już główną konstrukcję budynków, izolacje stropodachów na ostatnich kondygnacjach, ściany działowe oraz między lokalami. Trwają prace elewacyjne, odbywa się tynkowanie wnętrz, montowana jest stolarka okienna oraz instalacje elektryczne i sanitarne. Na potrzeby zapewnienia mieszkańcom wygodnego dojazdu do osiedla, trwają prace przy budowie ronda w ciągu ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – wymienia rzecznik Spravia.

W przypadku inwestycji Nowa Myśliwska (129 mieszkań), obecnie trwają prace wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki Podgórze Czyżyny