Capgemini zatrudni 600 osób w Krakowie i Katowicach

fot. materiał prasowy

Firma zamierza zatrudnić łącznie 600 osób, w tym 500 nowych pracowników do operacji finansowo-księgowych oraz 100 ekspertów w zakresie konsultingu, finansów i transformacji cyfrowej. Kluczowa jest znajomość języków obcych. Rekrutacja potrwa pół roku.

Capgemini w Polsce ogłasza zapotrzebowanie na dużą liczbę nowych pracowników. W trakcie zaplanowanej na pół roku rekrutacji firma zamierza zatrudnić łącznie 600 osób, głównie w Katowicach i Krakowie, ale nie tylko. Funkcjonujący w organizacji z powodzeniem model pracy hybrydowej to także nowe perspektywy dla kandydatów spoza głównych lokalizacji.

Liczba pracowników w centrach nowoczesnych usług biznesowych w Polsce regularnie rośnie. Kraków i Katowice należą do czołówki miast, w których międzynarodowe firmy lokują i rozwijają swoje oddziały o tej specjalizacji, a Capgemini to jeden z najważniejszych pracodawców tego sektora w obu miastach.

W Krakowie firma funkcjonuje od 25 lat, zatrudniając obecnie blisko 4,3 tys. osób, natomiast w Katowicach siedziba Capgemini powstała w 2006 roku i pracuje w niej aktualnie 2,3 tys. osób. W całej Polsce Capgemini zatrudnia już ponad 10 tysięcy specjalistów. Wkrótce liczby te powiększą się, dzięki trwającej właśnie, dużej rekrutacji pracowników specjalizujących się w operacjach finansowo-księgowych oraz ekspertów z zakresu konsultingu, transformacji i finansów.

Wiodącym językiem dla większości otwartych rekrutacji jest angielski, ale poszukiwane są także osoby ze znajomością języka niemieckiego, francuskiego i innych. Co ciekawe, funkcjonujący obecnie w Capgemini hybrydowy model pracy daje także szansę uczestniczenia w rekrutacji osobom spoza Katowic i Krakowa.

– Branża rośnie dynamicznie, a Capgemini jest jednym z jej liderów. Przewidujemy, że zlokalizowana w Katowicach i w Krakowie linia serwisowa Business Services, która zatrudnia już blisko 5000 osób, będzie w przyszłym roku nadal szybko rosnąć. Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że nasza część projektowo-konsultingowa, która zajmuje się m.in. transformacją procesów biznesowych i wdrażaniem nowych technologii, powiększy się o około 50% procent – mówi Renata Dębowska, dyrektor Centrum Business Services w Polsce.

500 nowych pracowników do operacji biznesowych

Rozpoczęta właśnie, nowa rekrutacja do działu Business Services, związana jest ze startem dużego projektu, jaki niedawno pozyskała organizacja. Wśród atutów pracy przy nim można bez wątpienia wymienić możliwości rozwoju, pracy w międzynarodowym środowisku oraz stabilizację i bezpieczeństwo zatrudnienia.

– Planujemy zatrudnić nawet 600 osób. Jednym z ich zadań będzie integracja procesów finansowo-księgowych, dostarczanie wysokiej jakości usług zarówno w obszarze obsługi klienta, jak i złożonych procesów biznesowych i transformacyjnych. Poszukujemy przede wszystkim pracowników ze znajomością języków obcych, a także osób posiadających kompetencje merytoryczne i doświadczenie w obszarze finansowo-księgowym – mówi Maciej Świątek z Capgemini.

– Do mniej zaawansowanych ról szukamy także ludzi nieposiadających doświadczenia. Zatrudnione osoby będą pracować w takich obszarach jak billing, credit management, cash applications, dispute management, collections. W ramach tej rekrutacji chcemy także zatrudnić team leaderów i managerów, którzy będą zarządzać zespołami i ich zadaniami – dodaje Maciej Świątek.

Poszukiwani eksperci z kilkuletnim doświadczeniem

Capgemini ogłasza także zapotrzebowanie na około 100 ekspertów z doświadczeniem z zakresu konsultingu, finansów i transformacji cyfrowej. Będą oni mieli okazję pracować w tzw. zespole FPIA Consulting, który zajmuje się szeroko rozumianą transformacją procesów biznesowych w obszarze finansów, a więc m.in. zagadnieniami takimi jak automatyzacja, cyfryzacja, innowacja, modele operacyjne, migracja.

Do wspierania tych zadań poszukiwani są specjaliści od poziomu młodszego konsultanta czy analityka biznesowego, od których wymaga się przede wszystkim około 3-4 lat doświadczenia, także w pracy projektowej oraz rozumienia procesów, technologii i struktur wspomagających procesy. W ramach tej rekrutacji poszukiwane są także osoby z doświadczeniem seniorskim: konsultanci, starsi konsultanci, managerowie, oraz dyrektorzy.

– Zależy nam na kandydatach mających doświadczenie w pracy projektowej, którzy będą wspierać nas w realizacji zadań dla bieżących klientów oraz wspomogą kolejne planowane projekty. To niezwykle perspektywiczny sektor rynku i jednocześnie element naszej działalności, który dynamicznie zyskuje na znaczeniu. Już teraz wiemy, że w przyszłym roku będziemy poszukiwać kolejnych specjalistów – mówi Robert Piotrowski, Capgemini.

Aktualnie firma szuka m.in. project managerów, change managerów, ale także specjalistów np. w zakresie Blackline, Oracle, SAP S/4HANA.