Carsharing na ratunek Ukrainie [Podcast]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pierwszym tygodniu wojny na Ukrainie Polacy rzucili się na pomoc. Prywatne transporty w ciemno wyjeżdżały na granice, aby zabierać uchodźców w głąb kraju. Osoby, które własnych pojazdów nie posiadały, mogły je otrzymać bezpłatnie dzięki polskim firmom carsharingowym takim jak Traficar czy Panek.

Ile aut użyczył Traficar wolontariuszom? Ile łącznie kilometrów pokonali? Czy nadal można otrzymać bezpłatnie pojazd w celu niesienia pomocy uchodźcom? – pytamy o to Konrada Karpińskiego, dyrektora operacyjnego Traficar.

W rozmowie, którą możecie znaleźć na największych platformach podcastowych, poruszamy przede wszystkim wątki biznesowe. Ile pojazdów w modelu transportu współdzielonego funkcjonuje w Polsce? Kto jest największym graczem na tym rynku? Jak wielu użytkowników korzysta z usług carsharingowych?

– Nie traktujemy carsharingu jako projektu marketingowego. Naszym celem nie jest zbawienie świata. To jest biznes, który opiera się na naszej wierze w użyteczność tej usługi dla mieszkańców. Wierzymy, że carsharing będzie miał swoich klientów, zwolenników, a część z nich może przekonamy do tego, że nie potrzebują już kilku aut w gospodarstwie domowym – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny Traficar.

Słuchając rozmowy z Konradem Karpińskim, który od początku jest związany z Traficarem, zyskacie obraz rynku carsharingowego w Polsce i jego rozwoju w ostatnich latach. Jak branża poradziła sobie z pandemią? Czy flota pojazdów została uszczuplona? Dlaczego rosną koszty wynajmu auta?

Ponadto rozmawiamy o strefie czystego transportu w Krakowie i jak jej uchwalenie będzie miało wpływ na firmy carsharingowe. Czy hulajnogi elektryczne są konkurencją dla transportu współdzielonego? Także o przyszłości carsharingu w Polsce.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy na platformach podcastowych (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor). Polecamy też nasze poprzednie podcasty.POZNAJ NASZ CYKL PODCASTÓW:

7. Budował Comarch i Interię. Teraz odkrywa leki na raka

6. „Inwestowanie powinno być tak proste, jak zamawianie pizzy”

5. Gala dla freaków w Krakowie. „Słyszałem o kontrakcie na milion”

4. Wiktor Warchałowski: Smog to pandemia w zwolnionym tempie

3. Spotify dla ubrań. Jak pozyskać 1 000 000 zł na rozwój firmy w wieku 20 lat?

2. Gdzie się imprezuje w Krakowie?

1. Na spacer do centrum handlowego? To już nie te czasy

comments powered by Disqus