Centrum Biurowe Lubicz zamieni się w Park [WIZUALIZACJE]

fot. materiały prasowe

Kompleks biurowy dewelopera Globalworth przy ul. Lubicz 23 przejdzie metamorfozę. Zmianie ulegnie również nazwa na Lubicz Park. Poza nowymi rozwiązaniami takimi jak ładowarki do samochodów elektrycznych czy aplikacja budynkowa, otoczenie biurowca zmieni się nie do poznania – pojawi się sporo zieleni i strefa rekreacyjna.

Centrum Biurowe Lubicz, a już wkrótce Lubicz Park, składa się z dwóch, 5- i 6-piętrowych budynków. W ciągu najbliższych miesięcy zarówno same biurowce, jak i ich otoczenie przejdą szereg zmian.

– Bardzo dużą wagę w tym projekcie przywiązywaliśmy do kwestii zieleni. Wokół budynku powstanie atrakcyjnie zaaranżowana przestrzeń z dużą ilością roślin – pojawią się nowe drzewa, krzewy oraz ozdobna trawa. Do tego nie zabraknie miejsc do wypoczynku i rekreacji – staną ławki i stoliki, przybędzie też stojaków rowerowych, a na parkingu zainstalujemy ładowarki do samochodów i hulajnóg elektrycznych – mówi Paweł Choiński, Globalworth Poland.

Zmian nie zabraknie również wewnątrz obiektów, zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Nowy wygląd zyskają przestrzenie wspólne. Gruntowne remonty przejdą lobby obu biurowców, w obrębie strefy wejścia i recepcji, oraz atrium budynku A. Obejmą one wymianę znacznej części materiałów wykończeniowych, pojawią się m.in. nowe meble, oświetlenie led oraz system identyfikacji wizualnej. Rozbudowana zostanie też infrastruktura rowerowa – przybędzie szafek, pryszniców i miejsc parkingowych dla rowerzystów.

– Podobnie jak w pozostałych naszych biurowcach, planujemy wdrożyć tu aplikację, która po zainstalowaniu na telefonie i odpowiednim skonfigurowaniu uprawnień będzie umożliwiać pracownikom bezdotykowe przywoływanie wind czy przechodzenie przez kontrole dostępu bez konieczności posiadania karty. Aplikacja będzie również dawała możliwość zarządzania pulą miejsc parkingowych, która została przyznana w ramach umowy najmu. Z czasem będzie rozwijana również o kolejne funkcjonalności – dodaje Paweł Choiński.

Prace nad metamorfozą Lubicz Park rozpoczną się w tym roku i potrwają do trzeciego kwartału 2022 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki