Czas na zimowe ogródki gastronomiczne. Zgłosiło się tylko 40 restauratorów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W listopadzie na ulicach miasta pojawią się zaszklone i ogrzewane zimowe ogródki gastronomiczne. Do tej pory wpłynęło 40 wniosków od restauratorów.

Jak podaje urząd miasta, 31 października kończy się okres funkcjonowania letnich ogródków gastronomicznych. Wnioski na organizację zimowych ogródków przedsiębiorcy mogli składać z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem. Dotychczas do wydziału administracji wpłynęło ok. 40 wniosków od restauratorów z Rynku Głównego oraz dwa wnioski z innych lokalizacji.

Wnioski na zimowe ogródki są składane na cały sezon – od 1 listopada do 31 marca. Letnie ogródki funkcjonują w okresie od 1 marca do 30 listopada. To oznacza, że w marcu oraz w listopadzie mogą działać jednocześnie ogródki zimowe (zamknięte) oraz letnie (otwarte).

Wydział administracji urzędu miasta zajmuje się przyjmowaniem wniosków dla ogródków położonych przede wszystkim na Rynku Głównym, Małym Rynku, placu Szczepańskim czy placu Wolnica, ale dotyczy to też innych lokalizacji. W przypadku pasów drogowych sprawą zajmuje się ZDMK.