Ekipa youtuberów za kilka miesięcy wchodzi na giełdę

fot. Instagram

Sprzedaż lodów, ubrań, gadżetów, produkcja gier, filmów i seriali animowanych – to wszystko ma być przedmiotem działalności Ekipa Holding, spółki najpopularniejszych polskich twórców internetowych, która jeszcze w tym roku ma zaistnieć na warszawskiej giełdzie NewConnect.

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja inwestorów indywidualnych WallStreet 25. W spotkaniu online wzięły udział najbardziej znane twarze tego środowiska, ale też przedstawiciele spółek, w tym Karol „Friz” Wiśniewski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych twórców internetowych w Polsce, który zamierza wprowadzić spółkę Ekipa Holding na giełdę.

O wpływach krakowskiego youtubera może świadczyć m.in. współpraca z firmą lodów Koral, która w swojej historii nie odnotowała jeszcze tak wysokiej sprzedaży i popytu na produkt jak na „lody Ekipy”. − Zamówienia napływają lawinowo z całej Polski, zarówno ze strony sieci handlowych, jak i niezależnych punktów sprzedaży. Lody Ekipy sprzedają się co najmniej 300 procent lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy. Nieprawdopodobny popyt skłonił nas do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, która pozwoli wytwarzać ok. 1 mln sztuk lodów na dobę − mówił w kwietniu Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie Koral.

Przygotowanie do wejścia na giełdę

Karol Wiśniewski opowiadał na konferencji z inwestorami o biznesowych planach Ekipy wraz z prezesem spółki JR Holding, Januarym Ciszewskim, która zainwestowała w youtuberów.

− Chcemy maksymalnie wykorzystać swoje pięć minut i jeszcze w tym roku na NewConnect pojawi się Ekipa SA. Nasz wizerunek w Internecie jest napędem tego biznesu, ale w przyszłości dochody z mediów społecznościowych będą tylko ułamkiem większej całości. Poprzez dywersyfikację zabezpieczamy się na czas spadku popularności – przekonywał Karol Wiśniewski podczas spotkania.

Spółka Ekipy ma wejść na NewConnect, łącząc się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym, spółką Ciszewskiego obecną już na parkiecie. Inwestor w lutym kupił 12 proc. udziałów Ekipy Holding za ponad 12 mln zł. Spółka jest przez niego wyceniana na nawet 144 mln zł. − Moim zdaniem to bardzo ostrożna wycena. Nie mam żadnego wpływu na jej działalność operacyjną, pozostaję jedynie inwestorem – tłumaczył Ciszewski.

Spółka BBAInvest i Ekipa Holding mają się połączyć najpóźniej do końca września tego roku.

comments powered by Disqus