Expo Kraków: Liczymy na to, że od września będziemy mogli ruszyć z imprezami

Targi SyMas w Expo Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Organizatorzy targów liczą na powrót do normalności po wakacjach. Reżim sanitarny będzie musiał zostać jednak zachowany, co wiąże się z jeszcze większymi kosztami.

Od momentu zamknięcia hal targowych nie pojawiły się żadne rekomendacje dla branży ze strony rządu. Rozwiązania wypracowują organizacje zrzeszające duże placówki i firmy eventowe. Prace nad stworzeniem odpowiednich protokołów bezpieczeństwa trwają.  – Ostatnie targi narzędziowe Innoform odbyły się u nas chwilę przed wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Od tego momentu do prawdopodobnie września żadnych wpływów nikt z nas nie uzyska – mówiła Ewa Woch, wiceprezes zarządu Expo Kraków, na wczorajszej konferencji online ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej.

– Całkowity zakaz imprez wprowadzono na tydzień przed naszą największą i najbardziej spektakularną imprezą, jaką organizujemy w ciągu roku. Są to międzynarodowe targi stomatologiczne Krakdent – 600 wystawców i kilkanaście tysięcy zwiedzających – wyjaśnia Woch.

Targi od września?

Przedstawicielka Expo Kraków zaznacza, że nie chcą odwoływać wiosennych imprez, plan zakłada przeniesienie ich na jesień. – Wszyscy liczymy na to, że od września będziemy mogli ruszyć z imprezami.

Jak będzie funkcjonować hala w nowej rzeczywistości? – Będziemy skrupulatnie rejestrować poszczególne osoby, wprowadzimy reżim sanitarny. Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy na hali próbę ozonowania. Zakładamy, że po każdym dniu targów będziemy halę ozonować.

– Liczymy się również z tym, że będziemy musieli wydać spore pieniądze na inwestycję w bramki, mierzenie temperatury, profesjonalne środki odkażające, zwiększoną częstotliwość sprzątania czy osobne pomieszczenie do izolacji, jeżeli zdarzyłby się wypadek zakażenia – opisuje wiceprezes.

Woch podkreśla, że równie istotną kwestią w funkcjonowaniu hal targowych będzie wentylacja oraz większe pomieszczenia dla zachowania dystansu społecznego. Krzesła na przykład będą musiały być porozstawiane w większej odległości od siebie.

– Tendencja, jaka aktualnie panuje wśród wszystkich organizatorów targów, to żeby w pierwszej kolejności odmrozić targi skierowane do poszczególnych branż i biznesu – dodaje Woch.

comments powered by Disqus