Expo Kraków zawiesza budowę trzeciej hali na kilka lat

expo kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Targi w Krakowie, spółka zarządzająca Expo Kraków, planowała dobudować kilka tysięcy metrów powierzchni targowo-kongresowej do już istniejącego obiektu. Projekt jednak wstrzymano na kilka lat.

Obecnie Expo Kraków to dwie połączone ze sobą hale o powierzchni 5 i 4 tysięcy metrów kwadratowych. Natomiast teren, którym dysponuje spółka to 7 hektarów, więc budowa trzeciej hali na dostępnym terenie nie stanowi przeszkód.

– Wiele naszych imprez bardzo się rozrosło, jak i również coraz więcej firm zgłaszało zapotrzebowanie na organizację dużych wydarzeń w Krakowie. Było nam już ciasno w tej przestrzeni i należało tę przestrzeń powiększyć – tłumaczy Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

W trzeciej hali miałaby się znaleźć duża sala konferencyjno-kongresowa. – Kongresom zawsze towarzyszy jakaś wystawa tematyczna. W nowej przestrzeni musiałoby się znaleźć miejsce zarówno dla uczestników, jak i na wystawę towarzyszącą – mówi prezes targów.

Brak zapotrzebowania

Obecnie nie ma już potrzeby, aby inwestować w budowę trzeciej hali. Poza tym, że spółka przez połowę tego roku prawie nie odnotuje przychodów, to wszystkie targi, które ruszą od września, będą mniej liczne z uwagi na koronawirusa. – Projekt architektoniczny nie zestarzeje się przez następne kilka lat –  dodaje Grabowska.

Branża targowa zaczyna powoli wychodzić z kryzysu. Pierwsze imprezy w Expo Kraków, organizowane z zewnątrz, już się odbywają. To targi jubilerskie, które w zeszłym tygodniu miały miejsce. Obecnie w halach Expo Kraków trwają egzaminy prawnicze.

Targi w Krakowie rozpoczną organizacje własnych imprez od targów stomatologicznych Krakdent we wrześniu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus