Francuzi kupili dwa duże biurowce w Krakowie

biurowiec axis fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Francuski fundusz inwestycyjny Corum kupił dwa budynki biurowe w Krakowie o łącznej powierzchni 38 400 mkw. Jeden z nich to znajdujący się przy rondzie Mogilskim biurowiec Axis, drugi jest zlokalizowany w pobliżu hipermarketu przy ul. Kapelanka.

Oba biurowce do tej pory należały do szwedzkiego funduszu Niam. Teraz charakterystyczny biurowiec Axis przy rondzie Mogilskim oraz budynek przy ul. Kapelanka 42a, nad którym figuruje napis HSBC, jest w rękach Francuzów. Nie znamy szczegółów dotyczących transakcji.

biurowiec kapelanka 42a/fot. skanska
biurowiec kapelanka 42a/fot. skanska

Budynek Kapelanka 42a znajduje się w południowo-zachodniej części Krakowa, w sercu Podgórza. Został oddany do użytkowania w 2014 roku, a jego powierzchnia biurowa wynosi 17 700 mkw. Drugi budynek, Axis, jest zlokalizowany w centrum Krakowa, przy rondzie Mogilskim. Axis został ukończony w 2016 roku i oferuje 20 700 mkw. powierzchni biurowej. Obydwa budynki spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa oraz posiadają certyfikat LEED na poziomie złotym – czytamy w komunikacie warszawskiej kancelarii Linklaters, która doradzała Niam.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki Podgórze
comments powered by Disqus