Gęściej na Górce Narodowej

Wizualizacja osiedla fot. materiały prasowe

Pomiędzy ulicami Stefana Banacha i Kuźnicy Kołłątajowskiej powstaje kolejna już inwestycja deweloperska na terenie Górki Narodowej – Osiedle Ozon. W pierwszym kwartale 2018 roku zostaną tu oddane do użytku cztery bloki, w których znajdzie się około 200 mieszkań. Niestety wizja tramwaju na Górkę Narodową nadal jest odległa.

W ramach projektu powstają cztery sześciokondygnacyjne budynki, w ktorych oddanych zostanie blisko 200 mieszkań. Na terenie inwestycji znajdzie się 141 miejsc w garażu podziemnym i 35 zewnętrznych stanowisk. Dodatkowo wygospodarowanych będzie 10 miejsc dla samochodów, które będą ogólnodostępne.

Na terenie inwestycji zostaną wygospodarowane także lokale pod przedszkole osiedlowe i sklep spożywczy. Jak informuje inwestor, na terenie osiedla znajdzie się też około 100-metrowa świetlica osiedlowa wraz z salą dydaktyczno-warsztatową dla dzieci i dorosłych. Przed budynkiem przewidziano między innymi linowy plac zabaw dla dzieci czy plenerową siłownię.

– Na tę chwilę dwa budynki z czterech zaczynają pierwsze piętro, na dwóch pozostałych zaczynamy murować parter – informuje Piotr Rojek, kierownik biura obsługi klienta Megapolis.

W oczekiwaniu na tramwaj

W ostatnich latach okolice Górki Narodowej bardzo mocno są dogęszczane przez kolejnych deweloperów. Osoby mieszkające w tej części Krakowa z utęsknieniem czekają na tramwaj, który skomunikuje okolicę z centrum miasta.

25 listopada ogłoszono chętnych do wykonania tej inwestycji. Wpłynęło pięć ofert na kwoty w wysokości od 253,4 mln do 366, 5 mln zł. Na realizację zamówienia miasto przeznaczyło 373,4 mln zł brutto.

Firma, która złożyła najtańszą ofertę, ostatecznie wycofała się z przetargu. Wszystko przez to, że ZIKiT przez 90 dni nie wybrał wykonawcy. Obecna najniższa oferta jest już droższa o 73 miliony złotych. Trasa tramwajowa, której pętla będzie mieścić się w pobliżu ulicy Banacha, ma być gotowa po 3,5 roku od rozpoczęcia inwestycji.

comments powered by Disqus