Google inwestuje w Krakowie. Inżynierzy poszukiwani

fot. mat. prasowe

Google tworzy w Krakowie zespół inżynierski, gdzie zatrudni do końca roku kilkudziesięciu specjalistów pracujących nad najważniejszymi komponentami swojej chmury obliczeniowej – Google Cloud. Rekrutacja już się rozpoczęła, a w planach jest dynamiczny rozwój krakowskiego zespołu i wzrost zatrudnienia w mieście w najbliższych latach.

– Nasz krakowski zespół będzie prowadził w pełni samodzielne projekty tworzące kluczowe usługi i narzędzia – nie tylko te wykorzystywane przez klientów chmury Google, ale także odpowiadające za to, jak działa dzisiaj światowy internet – mówi Dan Decasper, wiceprezes firmy i szef polskich zespołów inżynieryjnych Google.

Zatrudnienie w krakowskim zespole Google znajdą zarówno osoby bezpośrednio po studiach, jak i inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów i zarządzaniu zespołami. Zadaniem inżynierów będzie tworzenie kluczowych elementów usług chmury obliczeniowej i globalnej infrastruktury internetowej. To m.in. platforma Content Delivery Network, pozwalająca przesyłać do internautów na całym świecie dane, multimedia oraz transmisję strumieniową z wykorzystaniem globalnej sieci Google, system Borg - zarządzający pracą centrów danych Google - czy usługi takie jak BigQuery, które są wykorzystywane przez największe światowe firmy do analizy ich danych.

Inwestycja w Krakowie stanowi kolejny etap inwestycji Google w Polsce. Obecnie Google nie ma biura w Krakowie. Pracownicy krakowskiego zespołu inżynierskiego na razie będą pracować w formule zdalnej. W ubiegłym roku ogłoszono powstanie zespołu wsparcia dla klientów usług chmurowych w biurze Google we Wrocławiu, a także otwarcie Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie. W marcu Google ogłosił inwestycję w zakup i rozwój kompleksu biurowego The Warsaw Hub o wartości ok. 2,7 miliarda złotych. Wraz z powstaniem krakowskiego zespołu Google, pozostałe inwestycje firmy będą kontynuowane. Jednocześnie przewidywany jest dalszy rozwój obecności Google w Krakowie.

comments powered by Disqus