Hurtownia mięsa do rozbiórki. Powstaną mieszkania na wynajem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ubiegłym roku centrum mięsa Makton przy ul. Cystersów zostało sprzedane deweloperowi. Budynki zostaną zburzone, a w ich miejsce powstaną mieszkania na wynajem instytucjonalny.

Do tej pory nie mieliśmy pojęcia, kim jest tajemniczy inwestor. Teraz już wiemy, że nieruchomość zostało kupiona od grupy Gobarto za 23,5 mln zł przez wrocławskiego dewelopera Vantage Development. Firma niestety nie chce ujawniać więcej informacji na temat inwestycji. To pierwszy taki projekt spółki w stolicy Małopolski.

W czerwcu deweloper pozyskał pozwolenie na rozbiórkę budynków na terenie nieruchomości. Czeka jednak, aż hurtownia wyprowadzi się stamtąd, co ma nastąpić na koniec listopada – przekazała nam Natalia Lewicka z Gobarto. Firma przeniesie się w inne miejsce.

Mieszkania na wynajem

Wrocławski deweloper pod koniec sierpnia złożył wniosek do urzędu miasta o pozwolenie na budowę „budynku hotelowo-usługowego (segmenty A, B, C), z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu”. Plan miejscowy „Cystersów” przeznacza ten teren w pierwszej kolejności pod zabudowę usługową, z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej.

Z wcześniejszych informacji prasowych wiemy, że powstaną w tym miejscu mieszkania na wynajem instytucjonalny w tzw. segmencie PRS. Tego rodzaju inwestycji w mieście realizuje się coraz więcej. Jak możemy łatwo wywnioskować, deweloper podepnie nowe mieszkania pod swoją platformę PRS Vantage Rent.

 

– Grunt przy ul. Cystersów 22 daje możliwość realizacji zabudowy usługowej. Z uwagi na dużą popularność dzielnicy m.in. wśród studentów czy osób relokujących się do Krakowa ze względów zawodowych, kupujący planuje tutaj realizację inwestycji z segmentu PRS – mówił Jakub Szymanowski z agencji Immo Lab, która uczestniczyła w transakcji pomiędzy Vantage Development a Gobarto.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki