Jaka przyszłość czeka targi? Trwają przygotowania do jesiennego powrotu

fot. Materiały prasowe

EXPO Kraków od ponad 5 lat gromadzi gości podczas targów, kongresów, konferencji, festiwali i bankietów. Co dzieje się w obiekcie podczas pandemii? Jakie są plany na przyszłość? Kiedy ruszą pierwsze imprezy i jak będą one wyglądać?

Targi są nie tylko zwierciadłem branży, ale przede wszystkim najskuteczniejszym i najszybszym motorem ożywienia gospodarczego. Spotkania branżowe pozwalają na reaktywację poszczególnych sektorów tj. hotelarstwa, gastronomii, transportu i wielu innych. To skuteczne narzędzie komunikacji biznesowej i marketingu dla małych i średnich firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Pozwala ono na odbudowę kontaktów i nawiązanie nowych relacji z klientami. Targi dają możliwość szybkiego „powrotu do gry” i kontynuowanie działalności gospodarczej.

Przygotowania do jesieni

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak w przyszłości będą wyglądały targi i konferencje? Czy będą one możliwe w zmieniającym się na naszych oczach świecie? Miłośnicy książek zastanawiają się czy ponownie spotkają się na październikowych Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®, a osoby związane z gastronomią, dopytują o popularne Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®. Wiele pytań pojawia się również wokół licznych targów przemysłowych organizowanych jesienią w EXPO Kraków.

Polska Izba Przemysłu Targowego wydelegowała grupę ekspertów przygotowującą procedury, jakie należy uwzględnić podczas wznawiania organizacji targów na jesieni. Targi, czyli spotkania biznesowe, stymulują całą gospodarkę. Hibernacja biznesu nie może trwać zbyt długo, nad przyspieszeniem bezpiecznego powrotu do normalności pracują właśnie eksperci z Izby wraz z wirusologami i przedstawicielami rządu.

– Zrobimy wszystko, aby uczestnicy jesiennych spotkań targowych czuli się bezpiecznie i komfortowo. Do dyspozycji posiadamy EXPO Kraków – jedyny w Krakowie obiekt o 14 000 m2 płaskiej powierzchni. Mamy zatem idealne warunki, aby sprostać wyzwaniom. Już teraz, na kilka miesięcy przed planowanymi wydarzeniami, koncentrujemy się na przygotowaniach: chcemy ugościć społeczność biznesową z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie, pracująca we wspomnianym gronie ekspertów.

Matura w EXPO Kraków?

Targi w Krakowie intensywnie szukają rozwiązań, które sprawdzą się w nowej rzeczywistości. W EXPO Kraków trwają przygotowania do nadchodzącego sezonu, który z pewnością będzie inny. Wypróbowano m.in. możliwości ozonowania, co było nie lada wyzwaniem ze względu na ogromną kubaturę obiektu. Część przestrzeni wykorzystywana jest jako magazyn m.in. przez Polski Czerwony Krzyż i zaprzyjaźnione firmy z branży.

– W tym trudnym czasie należy sobie pomagać, dlatego bezpłatnie udostępniliśmy przestrzeń tym, którzy jej teraz potrzebują. W planach mamy również inne nietypowe akcje, a nawet rozważamy, czy nie mogłyby się odbyć u nas egzaminy maturalne. Mamy już doświadczanie w organizacji dużych państwowych egzaminów. – dodaje Katarzyna Mussur-Serafin, Marketing Manager Targów w Krakowie.

Prokuratorzy, radcy prawni, notariusze cały czas mają możliwość skorzystania z ogromnych przestrzeni EXPO Kraków. Nie każdy bowiem dysponuje na tyle dużym lokalem, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoich klientów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
News will be here