Jest ostateczna zgoda na przejęcie Tesco

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez właściciela sieci sklepów Netto.

Jak przypomina UOKiK, pod marką Netto działa ok. 1100 dyskontów w Danii, Niemczech i Polsce, z czego 386 w naszym kraju. Tesco Polska jest właścicielem sieci hipermarketów i supermarketów. Posiada obecnie 320 sklepów, dwa centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw.

Z tego przedmiotem koncentracji jest 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedziba główna i centra dystrybucyjne. Transakcja wynika z decyzji grupy Tesco o wycofaniu się z polskiego rynku.

Urząd zbadał stan konkurencji na kilkudziesięciu lokalnych rynkach. – Przeprowadzone postępowanie wykazało, że w każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi dyskontami, supermarketami i hipermarketami. To oznacza, że po dokonaniu transakcji struktura tych rynków nie zmieni się na niekorzyść konsumentów, dostawców czy przedsiębiorców prowadzących mniejsze sklepy – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Tymczasowe przejęcie

Do sprzedania właściciel sklepów Netto dostał wcześniej zgodę na tymczasowe przejęcie kilku sklepów. Chodzi o te w największych miastach w Polsce, w tym w Krakowie. Hipermarkety będą działać pod markę Tesco do końca sierpnia 2021 roku. Ostatecznie mają zostać sprzedane. Spółka zachowa tylko sklep w Warszawie.

Jeśli chodzi o przyszłość Tesco przy ul. Kapelanka, to jest ona znana od grudnia zeszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus