Konkurs na najlepszego pracodawcę. Nagrodą tytuł

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl
Ruszył konkurs „Krakowski Pracodawca roku 2020", którego celem jest honorowanie i promowanie godnych do naśladowania pracodawców, którzy wyróżniają się polityką personalną otwartą na wsparcie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, tworzeniem nowych miejsc zatrudnienia oraz promowaniem idei współpracy i partnerstwa – komunikuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.
Udział w konkursie będzie okazją dla krakowskich pracodawców do zaprezentowania działań oraz wdrożonych procedur, które przyczyniają się do budowania wizerunku firmy przyjaznej pracownikom.

Za sprawą daleko idących zmian, jakie nastąpiły w gospodarce z powodu pandemii koronawirusa, konkurs ma charakter szczególny. Pozwala bowiem wyróżnić, a także docenić przede wszystkim tych pracodawców, którzy pomimo trudności wykazali się otwartością na pracowników zapewniając im jak najlepsze warunki pracy.

– Nawet w tak trudnym momencie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy w związku z pandemią COVID-19, pracodawca może i powinien dbać o swoich pracowników. Nie mam wątpliwości, że w Krakowie jest bardzo dużo firm, dla których troska o dobro i komfort pracownika są wartością nadrzędną – mówi Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani w trzech kategoriach: Pracodawca Roku 2020 – Nagroda Główna, Pracodawca Roku 2020 Przyjazny Cudzoziemcom, Pracodawca Roku 2020 Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 11.05.2021 r. do 4.06.2021 r.

– Żeby być dobrym pracodawcą, trzeba dbać o każdego pracownika, bez względu na płeć, kraj jego pochodzenia, czy niepełnosprawności. Wyłącznie firmy, w których kultura organizacyjna jest na wysokim poziomie, a szacunek i otwartość względem zatrudnianych osób jest codziennością, mogą uważać się za w pełni wartościowe, a także godne zaufania. Tylko takie przedsiębiorstwa nagrodzimy tytułem Krakowskiego Pracodawcy Roku 2020 – dodaje dyrektor Cebulak.

comments powered by Disqus